| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti voi ca e inaltimea ideala pentru o fata de 15 ani?

Eu as spune ca de aproximativ 1.80 metri.

Eu am 1.74 si ma simt extrem de scunda.

Adica pe bune, pana si fratele meu de 13 ani e mai inalt ca mine si chestia asta ma face sa ma simt oribil(chiar face misto de mine din motivul asta).

Sunt sanse sa mai cresc în inaltime?

Ce exerciții as putea face pentru asta(acasa)?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1.80 la 15 ani? Vrei sa pui cheile lui frate tu pe frigider si el sa nu ajunga la ele?

| aXy99 a răspuns:

Haha, nice troll.

Cu streangul poti exersa.

| BlackRose03 a răspuns:

Dupa parerea mea inălțimea medie pentru o fata/femeie e de 1.65-1.68.
O fata care are peste 1.75 e deja prea inalta.
Cred ca aceasta intrebare a fost pusa in bătaie de joc, dar in cazul in care ma însel trebuie sa iti spun ca ai probleme grave.

| Sen_Flori_1998 a răspuns (pentru BlackRose03):

Eu la 15 ani aveam 1, 80. Ce probleme grave am? Iti zic eu, nu am. Ce vina am eu sau alte persoane ca suntem inalti sau scunzi?
Incearca sa nu mai jignesti aspectul fizic al unui om, deoarece dovedesti rautate si superficialitate, iar pentru unii e dureros sa fie 'presul" tau doar din vina unui aspect pe care nu si l-au dorit sau ales.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Sen_Flori_1998):

Nu ai inteles ce-am vrut sa zic si in acest moment mi-e rusine de rusinea ta (cringe). =]]
Prin "ai probleme grave" nu m-am referit la aspect, sunt genul care tine mai mult la caracter decat la fizic deci ...in orice caz, prin asta comentasem la ce a zis ea:
"Care credeti voi ca e inaltimea ideala pentru o fata de 15 ani?

Eu as spune ca de aproximativ 1.80 metri."
Nu am o problema cu faptul ca e inalta, ci cu faptul ca susține ca înălțimea ideala pentru o fata de varsta ei ar fi 1.80.
Si se consideră scundă la 1.75...La asta m-am referit.Si da, mi se pare patetic sa crezi asta din moment ce un bărbat cu înălțimea medie are in jur de 1.75.

| stefy02 a răspuns:

Crede-ma ca e perfect pentru o fata inaltimea asta. Nu vrei sa fii cat un cocostarc happy