| anonim_4396 a întrebat:

Care ar trebui sa fie greutatea medie la o persoana de inaltimea 1.70?
O persoana care are 1.70 si varsta cuprinsa intre 15-16 mai creste in inaltime mai mult? cat? Precizez ca apoi nu a mai crescut a ramas la inaltimea acesta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| faaalyoana a răspuns:

Pai tu poti sa ma cresti 3 cm asa maxim zic eu...
greutatea ar trebui sa fie intre 50kg-60 kg maxim...

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

De fel creste pana la 21 de ani daca e de sex feminin, bine acum depinde si de organism, alimentatie si mai ales daca face vreun sport gen inot/baschet/handbal! Un om sa aiba o greutate medie trebuie sa aiba greutatea cate are si peste metru! 1.70/60kg=c-am subtirel, 1.70/70kg =nomral(nici slab dar nici plinut) 1.70/80-90 kg se aproprie de obezitate! Sper ca te-am lamurit, o zi bunahappy

| LifeEndsWithADream a răspuns:

Buna! Eu am 16 ani, 1, 73 inaltime si am 53 kg (si as vrea sa mai slabesc putinlaughing ). Dupa parerea mea, nu ai trebui sa treci de 55 kg, daca vrei sa arati bine.

| Ilincaaaa a răspuns:

Cam 60-65 de kg:*:*...depinde ce inaltime au parintii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cica fetele mai cresc pana la varsta de 25 eu asa stiu, desi esti inalta pentru varsta ta mi e ca o sa mai cresti, greutatea ar trebui sa fie intre 50-55 max dar daca mai cresti in inaltime automat trebuie sa pui si in greutate. Te sfatuiesc sa urmezi modellingul tongue

| irina_5692 a răspuns:

Mama mea la varsta mea a avut in jur de 1.70 si 55-60 kg Deci acest lucru ar putea insemna ca eu voi avea exact aceeasi inaltime ca ea? Un 1.70?

| sebastian1999 a răspuns:

Nu stiu! eu am 12 ani, sunt baiat si am 1.75 si sunt in clasa a 7-a

| sebastian1999 a răspuns:

Habar n-am! eu am 12 ani, sunt baiat si am 1.75 si sunt in clasa a 7-a