| Gogutzu a întrebat:

Am o problema. daca se poate numi asa. Am 15 ani, am 1.80.Multi imi zic ca sunt inalt.Mah.poate sunt eu inalt. dar altii sunt la 15 ani 1.50-1.60.si ma gandesc ca 1.80 ar putea fi o inaltime medie.Ca multi zic ca inaltimea medie este 1.70.Acum vin intrebarile:
1.Este bine sa fi mai inalt(1.80).adica.este mai avantajos cu ceva?
2.Sau este bine sa ai o inaltime cuprinsa intre 1.50-1.68?
3.Si cam care are fi inaltimea ideala.

Cel mai bun raspuns primeste o funditatonguelaughing. Si fara misto-uri.

Răspuns Câştigător
| enam2000 a răspuns:

Inaltimea ta nu este o problema atata timp cat exsista un un raport al indicilor tai corporali (inaltime, geutate, varsta) bine proportionaiti. Cum tu nu ai precizat greutatea nu-mi ramane decat sa fac aprecieri. Daca la inaltimea de 1, 80m ai avea o geutate de 70 de kg ar fi perfect (ponderea intre limitele normale este de 60-75 kg - odata depasita aceasta limita in minus, sub 55 kg sau in plus, peste 80kg, risti sa devii subponderal sau supraponderal). Ai o inaltime care te avantajeaza (chiar nu vad dezavantajele) astfel practicand divese sporturi iti poti creea un corp armonios. Avand un organism in crestere ti-asi recomanda jogging-ul, inotul (care ajuta la intarirea musculaturii dar si la dezvoltarea unui psihic puternic) insa, inca nu-ti recomand culturismul din pricina varstei pe care o ai. Salile de fitness ar fi bine sa le calci pragul peste vreo 2-3 ani, si cu riscul de a ma repeta iti zic ca "trasul de fiare" si cu a ta inaltime iti vor da un corp atletic cu un tonus muscular bine evidentiat asa ca uite inca un motiv sa nu te ingrijorezi de "exagereata" inaltime (exagerata in mintea ta).

12 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Iti spun ca este mai avantajos sa fii mai inalt pentru ca fetelor le plac baietii mai inaltihee hee dar depinde si de inaltimea lor, sa nu fie ele cat un dophee hee
Nu exista o inaltime ideala, toti cresc cat cresc si inaltimile difera de la persoana la persoana, depinde si de inaltimea parintilor etcbig grin
Eu am 1. 70 si greu se gasesc baieti mai inalti de varsta mealaughing ~12~ si cred ca e bine sa fii inalttongue

| oz a răspuns:

Omule, 1. 80 nu e chiar asa inalt.
Ca baiat trebuie sa ai 1. 83-1. 88, ca femeie 1. 73-1. 78 astea sunt din moda.
Daca te uiti prin k1, pride, ufc majoritatea au 1.88.Asta este o inaltime buna de bataie.Nu esti prea inalt pentru cei mai mici, nu esti prea mic pentru cei mai inalti(gen 1. 96). Dar daca vrei sa fii masina perfecta de "ucis" 1. 91(muhammad ali avea tot 1. 91) e inatlimea perfecta.La 1. 91 cu un corp antrenat scapi din aproximativ orice situatie cu 2 pumni. happy

Cam asa sta treaba cu inaltimea.

| Ea12345 a răspuns:

Hmmm...In mod normal e mai bine sa fii inalt decat scund.Ai anumite avantaje)cum ar fi, poti schimba becul din picioarelaughing )...Glumesc.In general, fetele cauta baieti mai inalti ca ele. Daca nu mai ai de gand sa cresti, estiperfect asa.Totusi, peste 1. 90 este deja mult, mai ales daca esti si slab.
Succes!kiss

| DEBrown a răspuns:

1. 80 iti ajunge ca inaltime si este o inaltime ideealatongue Putin peste medie, perfect potrivita happy

| Summer Memories a răspuns:

1. Nu stiu daca este mai avantajos, poate daca iti place baschetul si vrei sa-l practici, atunci da, esti in avantaj. Tinand cont ca esti si baiat nu mi se par o "problema" asa marehee hee, daca era vorba de o fata da, pentru ca in ochii mei o fata mai inalta de 1. 70 pare ca o barza (vezi Monica Columbeanu) laughing, dar pentru un baiat nu-i problema, asa ca stai linistitwinking.

2.Cum ai zis si tu, multi zic ca inaltimea medie este 1. 70, si eu sunt printre acei "multi"hee hee. Pentru mine inaltimea medie este 1. 70, despre tine pot sa zic ca esti inalt.

3.Cum spuneam, 1. 70- 1. 75 ar fi inaltimea ideala pentru un baiat vazut din ochii mei. Dar ti-am zis, nu e nimic grav daca esti mai inalt.Inaltimea nu este totul, conteaza si kg, de exemplu tu la 1. 80 ar trebui sa ai in jur de 70 de kg, daca e asa, esti okwinking.

| Oanny a răspuns:

Hmmm...eu zic ca este bine sa fii inalt eu nu cred ca exista o inaltime ideala...acum pe 2 martie fac si eu 15 ani si am aproape 1. 75 asta pentru ca din clasa a cincea am facut baschet plus ca parintii mei sunt inalti, iar eu sunt atrasa de baietii mai inalti ca minebatting eyelashes

| thealc a răspuns:

1. 80. cam asa eram si eu la 15 ani. ca avantaje faptul ca nu se ia nimeni de tine. de ex eram intr. o zi pe calorifer la scoale cu 4 colegi si vine unu si ii spune colegului din dreapta sa se dea la o parte. colegu cica,, da zi lu asta sa se dea'''(adica eu sa ma dau ) la care ala,,, ce ba ai inebuni vrei sa-mi iau vreo bucata''''

asa ca stai chill

| thealc a răspuns:

Am 16...si am cam 1. 87... apropo am in clasa colegii mult mai mari. 1. 90.

| wildcherry95 a răspuns:

@SummerMemoriez: Nu mai fi rautacioasa, ai vrea cu siguranta sa ai peste 1.70 dar vorbeste invidia. Pisica zice ca e pestele stricat daca nu ajunge la el. Vai de capul vostru, criticati lumea din invidie.

Gogutzu, stai linistit. E foarte bine ca esti inalt. Asta e un avantaj pentru baieti. Sper sa nu-ti iei o sotie PITICA.

| Gogutzu explică:

Thealc.acum cati ani ai? si ce inaltime?

| TheQuestionQuestionQuestion a răspuns:

Si eu am 15 ani, si am 1, 85, e bine sa ai atata,poate, cine stie, o sa iti placa de cineva si o sa vrei sa arati ca si el, de 1, 90...

| Olivianette a răspuns:

Auzi la el. Vrea sa fie scund. FETELE URASC BAIETII SCUNZI. Cel putin eu ador baietii inalti si am 1, 60. Cu cat mai inalt cu atat mai bine.
Ma simt asa bine pe lângă baietii care le ajung pana la umar. :33

Deci fii mandruu