| bibiiiy a întrebat:

Am o problema.de cateva zile imi curge o secretie alba, iar pe chilot este galbena. e ceva grav? FUNDAAA!

P. S.-MENTIONEZ CA NU MI-A VENIT MENTSTRUATIA

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Linisteste-te!
Ceea ce ai se numeste leucoree,este normala si fiziologica,te va insoti toata viata si apare ca sa te anunte ca se apropie menarha,adica prima menstruatie.
Ai crescut,draga mea,lucrurile astea sunt normale.
Vorbeste cu mama ta,e femeie si te va sfatui cum stie mai bine.
Sa ai o igiena intima cat mai buna,si pentru lenjerie foloseste protege slip, tamponele zilnice, se ataseaza la lenjeria intima si le poti schimba in orice clipa.
Sa ai grija de tine!

3 răspunsuri:
| Piㄨㄨy a răspuns:

Stai linistita, e perfect normal. E un semn ca incepi sa devii femeie. Scurgerile vaginale pot "anunta" si aparitia menstruatiei asa ca daca nu ai inca menstruatie, sigur o sa iti vina in curandhappy. Pupici si ai grija de tine:*:*

| bibiiiy explică:

Multumesc foarte mult.m-am mai linistit.as vrea sa va dau funda la amandoua dar din pacate nu merge.:*:* pa!wave::*

| Princess24 a răspuns:

Va multumesc si eu! Mie mi se intampla la fel.