| Dorin976 a întrebat:

Astazi trebuia sa ii vina mentstruatia prietenei mele si i-au venit doar cateva pete de sange, durererile sunt la fel ca menstruatiile trecute.Ce se intampla de nu curge normal? Tin sa mentionez ca in luna februarie nu am avut contact sexual deloc si nici acum in martie...Iar cand am facut o ultimele dati a fost doar cu prezervativ iar menstruatiile trecute au decurs normal(5-7 zile cu scurgeri normal) ce poate fi acum? help!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca este o intrebare corecta, sa interbi ce se intampla de nu curge normal... fiindca fiecare corp defemeie este diferit si menstruatia poate avea schimbari de flux sau de date, chiar si la femeile cu cilul perfect regulat.
Lasa femeia sa se ingrijoreze de ciclul ei menstrual, ori sa mearga la ginecolog iar tu foloseste intotdeauna protectie cu prezervativul, ca sa nu o spui la risc de sarcina.

| Dorin976 explică (pentru Violleta2022):

Mereu folosesc prezervativ și azi i-a venit normal menstruatia, mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-o daca a luat luna aceasta paracetamol sau ceva de genul.
Ptr Ca medicamentele mie imi fac sa imi întârzie menstruatia si uneori o lungeste.

| Dorin976 explică (pentru anonim_4396):

A luat doar nurofen, si azi cand trebuie sa i vina menstruatia i au venit doar cateva pete si a curs putin, dar are dureri menstruale normale, doar ca nu curge

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dorin976):

Este doar parerea mea, s-ar putea de la nurofen sa întârzie dar ar putea întreba si la farmacie sau sa citească pe prospect.mie imi întârzie daca sunt răcită si i-au de-astea

| Clorixene a răspuns:

Probabil are fluxul mic... Nu stiu. Fiecare femeie este diferită una de cealaltă.