| andreea1598 a întrebat:

Am o problema,
De o luna incoace ma masturbez foarte des adica 1-2 ori pe zi.
Nu ma uit la filme porno!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Având în vedere că ai DOAR 13 ani, ar fi o "mică" problemă!

Văzând întrebările anterioare, puse de tine, PREFERABIL să CONTINUI să te masturbezi - decât să îţi începi viaţa sexuală de la o vârstă aşa fragedă!

Apoi, acest apetit sexual CRESCUT ( care necesită masturbare de 2 ori pe zi ) poate avea mai multe cauze - şi, ORICUM, e cam MULT de 2 ori pe zi!

De asemenea, depinde şi cum o "faci" - deoarece, e posibil să nu ai orgasm ( ci doar să simţi o "plăcere" mare ) - motiv pentru care apare această dorinţă "crescută"!

Şi dacă tot eşti virgină, ai GRIJĂ cum te masturbezi ( ocupăte DOAR de clitoris ) - să NU cumva să încerci să-ţi bagi degetele ( ori alte "obiecte" ) în vagin, că te dezvirginezi singură!

Mai "informează-te" ( de pe Google ) despre "metodele" de masturbare recomandate virginelor...

11 răspunsuri:
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Abtinate o faci foarte foarte des poti sa ai probleme hormonale daca iti vine sa te masturbezi iesi pe afara cu prieteni ca sa iti iei gandul de la masturbare. Mult succes si trebuie sa ai mult vointa ca sa reusesti.

| B3b3Bo55 a răspuns:

Pai da cautati un iubit si un amant laughing daca nu gasesti ai la mine te satisfac eu :*

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Cu vointa reusesti.
Daca vrei poti, nu o mai face, nu te mai gandi. E asa greu?
Nu e... dar cum vrei, e alegerea tawinking

| Aneurysm a răspuns:

Bine.

| Dianaㄨ a răspuns:

Suntem la inceput si vrem sa prindem amploare! Un site -campanie ce lupta cu informarea gresita si conceptiile generatiei de azi asupra sexului. Stii ce inseamna un avort sau riscurile sexului prematur? Afla aici : http://educatiasexuala.ucoz.ro/ Pierdeti-va dintii de lapte, apoi virginitatea! Nu ezita sa-ti spui parerea, sa ne ajuti sau sa ne scrii povestea, doar asa putem reusi impreuna! Trimite mai departe te rog!

Aici vei gasi!

| irrumator30 a răspuns:

Stai linistita, si daca-ti face placere, de ce nu, continua. Masturbarea nu e un lucru rau, cum era privit in Evul mediu. E condamnat de biserica ca si pacat, dar masturbarea te ajuta a te cunosti mai bine, sa aflii ce iti place cel mai mult in materie de sex: cum sa fii sarutata, mangaiata, alintata.

So, go ahead! Nu te ingrijora. Nu te prcopsesti cu nici o boala de pe urma masturbarii.

| denisa123456 a răspuns:

Pai cautati un iubit...

| TheSilent a răspuns:

Si eu am inceput sa fac asta dar la 1-2 zile nu stiu de ce dar nu pot sa ma abtin.
Probabil din cauza ca nu am mai facut sex de ceva vreme.happy

| VineSoarele a răspuns:

Pai uita-te... e mai usor asa

| andreeaandreea922 a răspuns:

Buna!
Da cati ani ai?

| StayStrong99 a răspuns:

Nu-i nimic rau in a te masturba
banuiesc ca esti adolescenta perioada in care hormonii zbor in toate directiilelaughing
stai linistita nu-i grav