| Andreea_Deea_1999_quMo a întrebat:

Am o problema destul de mare, dar va rog sa nu ma judecati. M-am certat cu iubitul meu, iar acum situatia este destul de naspa acum, fiindca el va crede ca nu va mai fi la fel intre noi doi dupa ce i-am spus ce ma deranjeaza la el cel mai mult. Cum ii recapat increderea?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar increderea nu mai poate fii recapatata, odata ce a fost zduncinata din temelii.
Nimic nu va mai fii ca inainte, chiar sunt sanse ca relatia asta sa se rupa la un moment dat, fiindca sunteti incompatibili.

| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde de ceea ce i-ai reprosat si in ce masura depinde de el acea situatie/stare/abordare/motiv sau ce o fi de fapt acel ceva la care te-ai referit.

| Nemessys a răspuns:

Tu ti-ai facut partea ta de treaba spundu-i ce te deranjeaza la el. Acum daca el se supara si are pretentia ca orice relatie sa fie roz, fara probleme, e fix problema lui.
Intr-o relatie trebuie sa existe comunicare, sa-si zica unul la altul ce nu este bine ca sa poata rezolva problema impreuna. Daca el chiar tine la tine sau la relatie, o sa ia in calcul ce i-ai zis tu si o sa schimbe situatia. Daca nu o face, iti demonstreaza contrariul si ii poti zice la revedere. Tu nu esti cu nimic vinovata, repet, ai procedat corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ne-ai spus...ce te deranjează la el atât de mult?

| Andreea_Deea_1999_quMo explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca este vina mea, dar mi-e prea jena s-o spun... ma simt atat de prost pentru ce i-am facut incat nici nu pot dormii noaptea... nu pot sa traiesc fara el, este totul pentru mine. Este cel mai minunat iubit pe care il poate avea cineva; dupa tot traumul din viata mea. Mama schizofremica, sa nu am prieteni, el este totul pentru mine, si nu as vrea sa-l pierd :'( crying

| Ely1234567 a răspuns:

Nu trebuie sa îi recapeți încrederea. Nu ai făcut nimic greșit doar i-ai zis ce te deranjează. Ai procedat corect

| OctavianSps a răspuns:

O sa fie bine, doar ia-l in brate.