| roxana512 a întrebat:

Eu si iubitul meu avem un an si 2 luni de cand suntem impreuna. Eu am 18 ani, iar el 20.
Acum vreo luna am gasit la el in telefon o conversatie, cu o prietena, in care zicea ca inca o mai iubeste pe fosta lui prietena. Am discutat cu el, desi eram hotarata sa ne despartim, am decis sa-i acord o a 2-a sansa. Mi-a jurat ca nu o mai iubeste si ca ar face orice ca sa imi recapat increderea in el (pff...ca si cum eu l-as crede chatterbox) Am luat totusi aceasta hotarare pentru ca vroiam sa vad ce o sa se intample in continuare si pentru ca in acest an am avut si momente frumoase impreuna.
Acum cateva zile ne-am certat din niste nimicuri, si ma trezesc cu un mesaj de la el in care imi spunea ca daca o sa ramanem impreuna vrea ca eu sa vorbesc cu parintii mei sa imi acorde mai multa libertate si sa dormim impreuna din cand in cand. Si mai zicea ca ar regreta daca ne-am despartii, dar ca si-a pierdut rabdarea.
La faza cu dormitul il inteleg, ca e baiat si intr-un an de zile nu am facut nimic impreuna. Iar parintii mei au fost mai mereu un pic mai strcti cu mine, nu pentru ca nu sunt de acord cu el, ci pentru ca vor sa ma protejeze.
Ce ma derajeaza pe mine e tupeul lui de a-mi cere ceva, cand el mi-a gresit destul de mult. Mai ales ca el ar trebui sa stie destul de bine cum m-am simtit in acele momente, avand in vedere ca a fost inselat de fosta lui prietena( cea pe care spunea ca inca o iubeste).
Voi ce ati face in locul meu? Eu ma gandesc destul de serios sa ma despart de el, desi in adancul sufletului nu-mi doresc asta.
Multumesc :*

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu i-as da papucii

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mona):

Papucii tăi? S au pantofii tăi, sa îi dea cu cremă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, păi eu zic să te desperti de el, ai m ai avut pe cineva inaintea lui? El dacă e cu tine de ce îi m ai trimite mesaje fostei? E clar că încă o m ai iubeste, nu merită să te culci cu el. Nu mi se pare un om de bază. Din moment ce tu nu ai incredere in el ce asteptări ai de la această relație?

| Oana92 a răspuns:

Sa sti ca raspunsul l-ai dat chiar tu!`` de parca l-as crede``
Tu pornesti din start cu ideea ca te minte, iar o relatie de iubire se bazeaza si pe incredere. Relatia voastra nu o face insa, asa ca eu nu cred ca aveti un viitor impreuna.Bafta!

| Cosmin1I a răspuns:

Degeaba ne intrebi pe noi ca tot ca tine faci. Sfatul logic este sa te desparti de el dar de cand suntem noi oamenii logici in materie de se sentimente/dragoste? ..etc

| MerVeilleuX a răspuns:

Desparte-te de el, dacă te-ar iubi cu adevărat ar astepta. Şi crede-mă că ştiu băieţi care au aşteptat pâne ce s-au căsătorit, deci el nu moare. Dacă te pune să alegi dintre a sta cu el, să dormi la el şi să nu dormi la el şi să vă despărţiţi, păi atunci lasă-l!

| CeInteleptul a răspuns:

Păi dacă este genul de om răbdător, inteligent și vă potrriviți la caracter.
Dacă tu crezi că ai ce învăța de la el e bine să mai stai.

Cel mai bine e să reflectezi în interiorul tău.
Tu cunoști situația, nu noi!
Ia pixul și scrie pe foaie

1.Ce realizări am dacă rămân cu el?
2.Ce mă atrage la el?
3Vreau să fac dragoste cu el?
4.Cum ar fi viața fară el?
5.Mi-ar fi bine să ies cu alți băieți?
și încă 2 întrebări de la tine, care să te ajute să îți dai seama unde ești.

| împartezâmbete a răspuns:

Mhm da situatia e complicata, aici depinde de sufletul fiecaruia, interiorul tau poate raspunde la intrebarile de genul asta, sfaturile din exterior foarte rar sunt ajutatoare!

| Anonymous95 a răspuns:

Daca ai gasit acel mesaj in care zice ca inca o mai iubeste, tu cat de oarba poti fii ca sa il mai crezi ca nu e adevarat. Acuma zice ca macar sa prinda cateva partide de sex cu tine. 99% sunt de parere ca ar trebui sa te desparti de el happy totusi nu inteleg ce e in capul lui. Dupa un an si ceva cu tine, ii zice alia ca inca o mai iubeste. Poate vroia sa obtina de la ea sex daca tu nu i'l oferi...nu prea stiu ce sa zic.