| floresidanut a întrebat:

Am o problema...imi place de un baiatlove struck dar prieteni mei nu il place.ce pot face? Prieteni mei nu il suporta dar mie imi place de el? imi dati un sfat va rog frumos...

Răspuns Câştigător
| ăăăăăăăăââââLoâding a răspuns:

- Nu inteleg, ei iti sunt prieteni? Te inseli. Un prieten te sprijina si la bine si la rau! Stii..nu lor trebuie sa le placa persoana anumita, ci tie! :O. Explica`le ca iti place de el..si cu asta basta.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din moment ce nici macar un prieten de al tau nu il suporta inseamna ca stiu ei ce stiu si sa te poti convinge ca e sau nu e de tine ar fi bine sa-l cunosti si prietenii tai ar trebui sa fie de acord cu asta daca intr-adevar ti-s prieteni

| dia200 a răspuns:

Pai pe prieteni tai ii cunosti de mult timp banuiesc si mai banuiesc ca au un motiv pentru care nu-l suporta.da daca tzieitzi place poti sa-ti risti toti pr pentru el fiindca daca vei fi cu el ei nu vor mai fi cu tine..si daca la unmomendat de sespartzi del pa prieteninu o sa te maipotzi intoarce

| neutrino a răspuns:

Tu trebuie sa alegi si cred ca il vei alege pe el. Dupa ce termini cu el te vei intoarce la prieteni. Daca te mai primesc.

| Iunona a răspuns:

Daca iti sunt prieteni iti vor respecta decizia. La urma urmei, tu vei sta langa el la intalniri si in momentele de intimitate nu ei. Daca au motive intemeiate sa ii asculti pune-le opinia in balanta. Dar daca motivele lor nu sunt intemeiate atunci go for it.

| RammsteinHH a răspuns:

Nu sta cu baiatul care prietenii nu il suporta.
Tu o sa regreti mai incolo.

| bnutrino18 a răspuns:

Daca esti sigura ca se merita sa te certi cu ei pentru el..nu ar trebu-i sa te intereseze ce spun.Prietenii sunt falsi in ziua de azi. Asteapta intai sa vezi daca se merita sa stai cu el..si daca esti sigura de chestia asta nu trebuie sa te intereseze ce spun prieteni. Daca ei iti vor binele si te iubesc te vor accepta cu tot cu prietenul acela. Funda?puppy dog eyes

| Erskine a răspuns:

Pai cineva de mai sus spunea sa pui in balanta sa vezi cum sta treaba! In primul rand tu o sa te saruti cu el nu prietenii tai tu o sa il tii de mana nu prietenii tai " domnisoara fitsoasa " de mai sus spune bine, nu lor trebuie sa le placa, tie! Nu trebuie sa te certi cu prietenii tai doar sa le explici ca asta te face pe tine fericita si ei daca chiar iti sunt prieteni or sa te inteleaga! Ai grija :*

| floresidanut explică (pentru Erskine):

Multumesc

| floresidanut explică (pentru floresidanut):

Dar e greu, prieteni nu inteleg deloccrying nu il plac deloc.

| Erskine a răspuns:

Au sa te inteleaga DACA iti sunt prieteni!

| mihaelacrina1994 a răspuns:

Daca prietenii tai iti sunt cu adevarat prieteni ii vor da o sansa baiatului si vor fi alaturi de tine in caz ca nu va merge bine. Incearca sa pui in balanta, sa vezi e conteaza pentru tine mai mult: pritenii sau un baiat cu care esti abia a inceput?happy

| Morena3344 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o situatie identica ca a ta. Ca sa fiu sincera prietenii mei aveau dreptate. Nu pot sa garantez ca si la tine va fi la fel, dar daca prietenii tai nu il suporta sigur au ei un motiv. Daca acel baiat este foarte important pentru tine ar trebui sa le explici asta prietenilor tai si sunt sigura ca o sa te inteleaga. Cu toate acestea inainte sa te implici sentimental in relatie sa fi sigura ca cunosti bine persoana pe care o placi. Sper ca te-am ajutat.happy

| Morena3344 a răspuns:

Si eu am trecut printr-o situatie la fel ca a ta. Ca sa fiu sincera prietenii mei aveau dreptate. Nu pot sa garantez ca si la tine va fi la fel, dar daca prietenii tai nu il suporta sigur au ei un motiv. Daca acel baiat este foarte important pentru tine ar trebui sa le explici asta prietenilor tai si sunt sigura ca o sa te inteleaga. Cu toate acestea inainte sa te implici sentimental in relatie sa fi sigura ca cunosti bine persoana pe care o placi. Sper ca te-am ajutat.happy

| Eshx a răspuns:

Sau,daca chiar il placi si e reciproc nu ar trebui sa iti pese de parerea prietenilor tai. Daca iti sunt cu adevarat prieteni o sa se bucure pentru tine big grin