| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema in cucerirea unei fete.Eu o plac foarte mult si i-am propus sa fim impreuna.Ea nu mi-a spus nu direct,insa mi-a spus ca mintea ei ii spune sa fie cu mine, dar sufletul ii impune un oarecare refuz.Crede ca sunt bun pentru ea,poate foarte bun, insa spune ca nu are sentimente puternice.As dori parerea fetelor.Ce va face pe voi sa aveti sentimente fata de un baiat? Cum ar trebui sa procedez? Nu ma pot indeparta de ea, m-am atasat deja si ea stie bine.Mi-a spus ca se simte prost ca m-a refuzat.

Răspuns Câştigător
| regrets22 a răspuns:

Este foarte confuza ii trebuie timp si poate ca ea chiar vrea sa fie cu tine dar este posibil sa aiba ceva probleme care nu.i permit ( parintii de exemplu etc)
Tu nu trebuie sa te indepartezi de ea daca chiar o placi poti ramane sa ii fi alaturi ca un bun prieten si cu timpul si ea va avea aceleasi sentimente pentru tine.

| av22 a răspuns (pentru regrets22):

Dar de moment ce ea nu ma contacteaza, iar atunci cand eu vorbesc cu ea, numai eu intreb.ea spune adesea ca poate nu mai avem subiecte...si parca nici nu prea isi doreste sa iesim.

5 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Nu-i spune că o iubeşti ci demonstrează-i.
Fii mereu alături de ea necondiţionat. Îngurajeaz-o, ajut-o, sfătuieşte-o şi arată-i cand greşeste.
Într-un final îşi va da seama că îi vrei binele, iar dacă te refuză înseamnă că nu vrea să te răneacă şi cel mai bine ar fi să-i respecţi decizia.
O zi bună!

| neutrino a răspuns:

Fata are si ea dreptul de a-si face o relatie cu cineva de care se indragosteste, nu numai pe motiv ca asa este cool. Nu trebuie sa o invinovatesti pe fata, pe motiv ca nu are acei fluturasi in stomac, specifici persoanelor care se indragostesc. Asta nu inseamna ca nu puteti fi in continuare doi buni prieteni, dar momentan, nu puteti fi doi iubiti.

| LineGuide a răspuns:

Nu cred ca e vorba decat de o potrivire psihica, sau fizica, dar a doua componenta este inca incompleta. Poate ca stilul tau de a gandi, sau de a fi este incomplet in dorintele ei, si nu are inca toate motivele sa fie cu tine.
Mult noroc!

| piticelm a răspuns:

Pai sincer nu exista un tipar, trebuie sa fie acel ceva, eu am avut norocul si am gasit un om care seamana leit cu mine si la caracter si fizic, trebuie sa fie o chimie, chiar exista acea ''chimie'' dovedita biologic.Incearca sa fii alaturi de ea si la bine si la rau, sa o intelegi, sa o faci sa zambeasca, incetul cu incetul se va apropia de tine.Succes!