| anonim_4396 a întrebat:

Azi am avut relatii cu prietenul meu dar am refuzat sa avem intr-o pozitie care el mi-a propus iar acum spre seara el imi spune ca l-am refuzat ca daca eu l-am refuzat alta din contra poate fi bucuroasa sa aiba si mi-a spus ca ne despartim ca el nu poate fi cu o pers care il refuza nu stiu de ce face asa ma doare de ceia ce face, eu nu stiu ce sa fac cum sa procedez

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Din câte ai povestit, pare un puștan arogant, orgolios și fără prea multă minte. E un mic șantajist sentimental.

S-a agățat de această treabă ca de o scuză, parcă sperând să-ți găsească un "defect" și să scape de tine. De sentimente profunde, clar, nu poate fi vorba.

Gândește-te, chiar ai nevoie de el? De cineva care să-ți spună de fiecare dată ce să faci, iar când nu ești de acord, să te acuze de faptul că Tu ai fost cea intolerantă, că Tu i-ai greșit?

E un tiran care încearcă să te transforme în sclava lui (probabil i-ai permis prea multe, deci pe undeva e și vina ta; pe când într-un cuplu totul trebuie să fie de Comun acord).

Mai bine desparte-te Tu de el! Sau, dacă nu, fi-i în continuare jucăria! Numai să nu te miri când te va înlocui cu alta, mai bună...cu telecomandă. Nu m-aș mira să fie gonflabilă...

| eurynomus a răspuns:

Pey ce ti a propus si ce face de te doare?

| カルメン a răspuns:

Daca face asta inseamna ca el a stat cu tine doar pentru aceasta chestie si ca de fapt ii pasa preaputin de tine, im pare rau ca spun asta dar asta este parerea mea. un baiat care tine la o persoana si ii doreste sa fie cu ea nu i-ar zice ca daca nu vrea sa faca intr-o anumita pozitie gata se desparte de easad poate ai refuzat de data asta dar poate peste o luna/doua atuncicand vei fi pregatita poate vei vrea.asta ramane la alegerea ta, nu te poate obliga nimeni sa faci ceva impotriv vointei tale. cred ca cel mai bine ar trebuie sa te desparti tu de el pentru ca nu merita o fata ca tine!winking

| sandra94 a răspuns (pentru カルメン):

Dar nu stiu ce sa mai cred suntem impreuna de aproape un an nu pot sa cred ca a fost atita timp cu mine doar pentru asta

| カルメン a răspuns (pentru sandra94):

Mie imi pare chiar foarte rau ca siu cum este sa iti pese atat de mult de cineva si sa te dezamageasca atat de multsad dar cel putin eu asa vad din exteriorul relatiei.gadeste-te bine ceea ce vei face, pentru ca ce face el nu este o dovada ca tine la tine dn moment ce tu i refuzt sa nu faci asa cum a vrut el pentru ca pur si simplu nu vruiai, inseamna ca nu ii pasa cu adevarat de dorintele si de nevoile tale. ar trebui sa te inteleaga si sa ii pese de tine si saiti respete deciziile.stiu ca esti confuza si nu sti ce sa crezi dar eupersonal daca as fi in locul tau ast as face chiar daca mi-ar fi greusad

| sandra94 a răspuns (pentru カルメン):

Sa pot sa intorc timpul inapoi as faceo doar pentru ca el doreste dar acum imi spune ca nu vrea sa ne mai impacam

| カルメン a răspuns (pentru sandra94):

Mie chiar imi pare foarte rau!sad poate este mai bine pentru tine asa pentru ca o sa gasesti pe cineva care chiar te merita si va tine cu adevarat la tine.o sa vezi ca o sa fie bine!happytrebuie sa fii optimista si sa ai incredere in tine!

| Felys a răspuns:

Daca te doare insemna ca nu sunteti compatibili, ori acum ori alta data tot o sa va despartiti

| Darkmagic a răspuns:

Indeparteaza-te acum, si definitiv de imbecilul ala.
De-ai fi acceptat "pozitia" respectiva, peste o saptamana voia altceva, peste inca o saptamana, altceva...si TOT la despartire ati fi ajuns.
Daca dupa un an de..."relatie" te-a parasit pentru o pozitie, e clar ca te-ar fi parasit pentru orice, acesta a fost doar un "motiv" idiot.

| Pitzipoanca a răspuns:

El e de porc pentru ca "nu poate fi cu o pers care il refuza". Probabil s-a cuplat cu tine doar pentru sex. Pe de alta parte, sper ca nu esti si tu "doar tarfele fac sex in pozitia aia". Ca daca esti genul sclifosit, il inteleg. Daca nu esti asa, el e un porc.

| Pitzipoanca a răspuns:

Citind raspunsurile mi-am cam dat seama. Din pacate, el s-a cuplat cu tine doar pentru ca erai virgina. Asculta-i sfatul. Da-i jet. E un ratat care nu te merita.

| MYK3 a răspuns:

Ce om. In locul tau ( daca esti sub 18 las da la poliție pentru corupere de minori)

| sandra94 a răspuns (pentru MYK3):

Noi ambii in august facem 18 ani

| MYK3 a răspuns (pentru sandra94):

Pai poti garantat, ca nu erai majora cand ai avut primul act sexual, dar eu nu mă mai bag de aici ca nu mai am dreptul

| ilovei a răspuns:

Parerea mea este ca vrea sa te manipuleze. Vrea sa faceti doar cum vrea el. Referitor la pozitii, eu cred ca ar trebui sa discutati inainte si sa va puneti de acord. Daca vreti amandoi se face, daca nu fara nici o suparare. Nu mi se pare corecta atitudinea lui.Sa-i fie rusine!

| sandra94 a răspuns:

Prima data am avut dupa ce am implinit 5 luni de cind eram impreuna si am facut-o doar ca sa nu ma desparat de el mi-am pierdut virginitatea cu el si acum imi spune ca daca nu-mi place cu el sa ma duc sa ma culc cu altu

| sandra94 a răspuns:

Dar ce mai tare ma doare ca sunt fete care au prieten si umbla si cu mutli altii si totusi sunt fete stimate dar eu ca am avut doar cu el se comporta asa