| oAnonim a întrebat:

Am o problema in relatie. am o relatie de 5 luni, eu am 17 ani, ea are 16, este prima relatie pentru amandoi, prima dragoste adevarata, primul sarut, prima iubire. Problema este, ca iubita mea, la scoala este foarte indiferenta si face figuri si are mofturi Si cred ca face asta doar sa se dea mare in fata fetelor Cand sunt doar cu ea este totul wow, nu stie nici ea cum sa se "bage" mai mult in mine, ma strange mult in brate, ma saruta. Azi la liceu mai erau cam 30min inainte sa inceapa orele, si am vrut sa stau cu ea, si ea a inceput sa faca mofturi de fata cu alte fete, ca lasa ca nu ne vedem acum ca se duce cu fetele sa se plimbe, le pune pe ele mai importante decat mine, si fetele alea sunt niste parsive, i-a spus si mama iubitei i-a demonstrat ca fetele alea sunt doar prieteni falsi si ea tot nu intelege, si azi mi-a spus ca ea pleaca si sa nu ii mai "impun" sa stea cu mine ca nu sta, si eu de obicei incepeam sa ma rog de ea sa o implor sa mai stea cu mine etc, si i-am zis in fata "bine hai pleaca si nu mai ai ce discuta cu mine hai pa" si eu am plecat, si ea a plecat.Si nu voi mai vorbi cu ea deloc, fratele ei mi-a spus sa ii spun mamei ei cum se comporta cu mine cand e la liceu, ca va sti ea ce sa faca, si nu putem sa ne despartim, nu este o solutie, ca ne-am mai "despartit" si dupa 8 zile deja murisem amandoi de dorul altuia si din cauza orgoliului nu puteam fi impreuna dar pana la urma a cedat ea si a zis ca ii pare rau si chestii din astea si le-am acceptat cu ocazia sa nu le mai faca, dar iar le face. habar n-am ce sa fac, daca ma suna in seara asta o sa ii spun ca i-am zis ca nu mai vorbim si sa ma lase impace.Sa vada si ea cum ma simt eu cand face faze d-astea, doar la liceu, la telefon sau doar noi doi e cu totul schimbata. Ce pot face? Si sa nu spuneti sa ne despartim, cum am mai zis, nu putem, o iubesc mult, doar ca ma raneste, cu toate ca sunt constient de asta, nu pot renunta la ea, este prima dragoste si o iubesc prea mult, si de curand am vorbit cu colega mea de banca(care este iubita fratelui iubitei mele) si mi-a spus ca ei doi s-au certat ca, colega mea de banca nu tine cu iubita mea (nu are de ce sa tina cu ea, ca ea greseste) Habar n-am ce sa fac straight face Cum pot sa o schimb pe iubita mea sa se poarte cum trebuie cu mine si la liceu. nu doar cand suntem impreuna

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Las-o in pace la scoala, nu-i mai da nici o atentie!
Poti?
Daca reusesti, mingea o sa fie in jumatatea ta de teren!
Las-o sa-si faca numarul si multumeste-te doar cu orele din afara scolii, de fapt, asa ar fi si corect!
Bafta!

| Crisu a răspuns:

Când îţi trece supărarea, vorbeşte cu ea şi spune-i ce crezi, şi întreab-o de ce se comportă aşa. Găsiţi împreună o soluţie.

| Amelya02 a răspuns:

Constientizezi ca se comporta ca o fetita imatura?
Nu trebuie neaparat sa procedezi ca ea sa-i arati ce simti tu in acele momente, fi mai inteligent. Trateaz-o rece, mai indiferent, nu o mai implora sa stea cu tine,. ca si-o ia in cap!

| kagome17 a răspuns:

Buna, incearca dupa scoala, sau sa iesiti intr-o seara sa vb, sa o intrebi dc se comporta asacu tine in fata prietenelor ei poate ii este rusine cu tine in fata altor fete, incecati sa ajungeti la un acord, daca te iubeste cu adevarat se va schimba

| FuckYeaaaa a răspuns:

Hei. Foaarte dragut faptul ca e prima voastra relaatie. Si. singura solutie pe care eu am gasit-o este aceea de a vorbi cu ea. Pana la urma sunteti impreunanu? Spune-i ce te deranjeaza si puteti discuta pe aceasta problema.
Mult noroc :*.