| deeadracusor1998 a întrebat:

Am o problema m-am indragostit de iubitul cele mai bune prietene care este in acelasi timp si cel mai bun prieten al iubitului meu... ce sa fac? ajutati-ma va rog.

4 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Foarte interesant.Cum te-ai indragostit de el, explica-mi daca nu te superi.Ca sa inteleg mai bine

| doc69 a răspuns:

Daca te-=ai indragostit atunci prima chestie este sa iesi din relatia in care esti acum...asta tine de tine si inseamna ff mult sa fii ok cu tine si cu cei din jur.in rest nu mai tine de tine.decat in a alege sa comunicii ceea ce simti si gandesti si vrei.

| alyzee a răspuns:

Aoleu! Grea situatie te aflii, cam ai doua variante, prima ar fi sa-i spui baiatului respectiv ce simti pentru el, poate iti impartaseste sentimentele si te incepi o relatie cu el, caz in care iti pierzi si prietenul si prietena cea mai buna, plus sa numai vorbim de sentimentul de vinovatie, regrete, etc. Sincer, nu-ti recomand varianta asta, e cea mai proasta posibil si nu stiu zau cam cum o sa iesi tu din situatia asta.
A doua varianta este sa te gandesti tu bine daca chiar e iubire ce simti, sau poate e doar dorinta de a avea 'fructul oprit'.
In orice caz incearca sa-ti furi o perioada de timp departe de toti trei ca sa te poti decide linistita.

| AAARRR a răspuns:

Awoleu. si vrei sa-i pierzi pe aman2 [iubitul tau si prietena ta ] pentru o placere care s-ar putea sa dispara? mai gandeste-te si tu. nu strica prietenia lor pentru un sentiment ce o sa dispara...