| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema. Mi-a intarziat ciclul 10 zile, mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ.Ma sperie faptul ca am dureri mari de sani si de burta, merg foatre des la toaleta. Ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E foarte posibil sa ai o infectie cu transmitere sexuala daca ai facut sex fara prezervativ. Simptomele se cam potrivesc blenoragiei. Mai putin povestea cu sanii.
Pe de alta parte, ai putea fi insarcinata daca ai avut contact sexual in ultimele luni. Mai repeta testul de sarcina din urina de dimineata, apoi, indiferent de rezultat, du-te la ginecolog. Ar putea fi si alta dereglare, dar orice ar fi este nevoie de diagnostic cert.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Ar putea fi o infectie. Mergi la medic!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Mergi la ginecolog... poate fii vreo dereglare.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Numai medicul ginecolog iti poate spune ce este

| danutza a răspuns:

O raceala... da fuga le medicu ginecolog happy