| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.nu mi-a venit ciclu menstrual luna trecuta si nici asta.Am facut 4 teste de sarcina dar toate au iesit negative. Din cand in cand am dureri la ovare. Ce se intampla oare cu mine?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca e ceva serios care necesita consult ginecologic urgent. Ma gandesc mai ales la niste chisturi de ovar, afectiune grava care se agraveaza in fiecare zi in absenta tratamentului. Si asa ai amanat destul. Luni du-te neaparat la ginecolog pentru a incepe investigatiile. Crede-ma, nu e cazul sa mai amani. Poate ca nu e ceva atat de grav precum chisturile ovariene, dar o asemenea intarziere a menstruatiei in absenta sarcinii e intotdeauna un simptom care trebuie luat extrem de serios.

| LoryM22 a răspuns:

Estio racita, si eu sunt la fel acum si nu mi-a venit, ai dureri de spate si de ovare dar nu-ti vine, sigur racealahappystai la caldura, poarta mereu sosete si papuci in casa si fa multe bai (stai in apa calda macar 20 minute)si bea ceaiuri cu lamaine o sa treaca, sanatate!

| Tessy a răspuns:

Poate ai racit, poate ai chist la ovar.Degeaba ne dam noi cu parerea, singurul care iti poate zice sigur este un doctor ginecolog pe care ar trebui sa il consulti!winking

| ariana_5123 a răspuns:

Buna.Nici un test de sarcina nu e sigur 100%, nu vreau sa spun neaparat ca esti insarcinata pentru ca pot fi multe alte probreme. Sfatul meu e sa mergi la un cabinet ginecologic urgent.Doar un medic de specialitate iti poate spune sigur care e problema.Nu lasa timpul sa treaca pentru ca daca ai o problema se poate agrava.

| solo89 a răspuns:

Cel mai bine, consulta medicul, poate ai racit

| peteek a răspuns:

S-ar putea sa ai chisturi la ovare sau sa fii racita. Spunele parintilor si du-te la un ginecolog cat mai repede!