| SG1995 a întrebat:

Am o problema, nu stiu sa flirtez, de fapt nu stiu cum sa initiez o conversatie o femeile. Pur si simplu cand vad o tipa care imi place ma blochez. Sfaturi?

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bravo tie, in acel fel numai vei da de tarfe care sunt doar pe interes, ai nevoie de mai mult tupeu, curaj sa afli ce are in cap, multe sunt doar obiecte sexuale nu o sa afli multe doar ca cauta barbati cu banii sau barbati frumosi, eu in locul tau as cauta o fata din Ungaria, parca ai scris ca maicata e originara de acolo nu? sau poti cauta in harghita

| SG1995 explică (pentru RAY):

Maica-mea e din bacau, dar si acolo exista sate maghiare.

| Necunoscut112 a răspuns:

Flirtez*.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

3-4 pahare de tarie, apoi te duci in oglinda si te imbarbatezi.

| SG1995 explică (pentru BlyeeetAK47):

Deh, sunt epileptic nu consum alcool, dar bun sfat.

| DaniAdrian a răspuns:

Esti mai timid de felul tau, nu este nici o problema, vei inainta in varsta iar odata cu ea iti va creste si tupeul si nu vei mai avea probleme in cazul asta, vei vorbi lejer si deschis cu orice fata vrei tu, good luckwinking

| SG1995 explică (pentru DaniAdrian):

Nu sunt chiar timid, ca deh odata ce discut cu o persoana mi-e usor, problema e ca atunci cand vreau sa-i scriu unei tipe ma blochez dupa "buna", si deh atunci automat isi pierde interesul, sau mai crede ca sunt vreun cocalar incult.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Isi pierde interesul cand nu e atrasa de tine, ca daca ar fi nu ar fugi de tine, nu vreau sa fiu rau ca tine ca imi esti ca un prieten dar nu esti un barbat atragator, trebuie sa gasesti una ca tine, una sub medie asa ca tine

| SG1995 explică (pentru RAY):

Eh, cand vorbim de o conversatie virtual incipent cresc sansele daca joci tare, ca daca esti mut ca mine ai dat de dracu.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Cand vorbim de o conversatie virtuala ok,sa spunem ca eu vorbesc cu madalina si urmeaza sa ne vedem dar ea nu ma place desi eu sunt un tip glumet,carcater super, degeaba fizicul meu o repinge, ea intre timp vede un tip frumos de ce ar sta ea cu mine? carcterul, inteligenta nu atrag sexul opus, poate o simpatie atat, fetele resping baieti care nu le atrage sau le baga in zona prieteniei, in jocul evolutiei exista selectie sexuala iar femeile fac selectie sexuala ele aleg cu ce parteneri sa faca sex sau nu

| SG1995 explică (pentru RAY):

Si de asta exista aplicatii de dating, sanselevde copulare cresc raportat la numarul de indivizi, e vorba de probabilitate. Dintr-un milion de persoane, am cel putin 1000 de sanse ca o tipa sa ma gaseasca atractiv, asta luand calcul combinatiile fiziologice destul de rare si oarecum cautate, de exemplu statistic doar 1% din indivizi au ochii albastri, iar eu fac parte din acel procent.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Wow e atunci spor la cautat, dar de ce cauti o relatie? adica ce te face sa cauti asa ceva? eu numai simt asa ceva sau daca simt reprim asta

| SG1995 explică (pentru RAY):

Simplu, faptul ca vreau am pe cineva langa mine...si poate pe viitor sa ma casatoresc.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Ce romantic man

| SG1995 explică (pentru RAY):

Eu as spune egoist, adica mno toti suntem egoisti, cautam persoane care sa ne satisfaca emotional, ea poate cea mai mare temere a mea in legatura cu relatiile este ca poate eu nu sunt capabil sa fac o femeie sa se simta protejata si iubita alaturi dd mine.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Asa e man

Răspuns utilizator avertizat