| neluty a întrebat:

Am o problema...simt că fata pe care o iubesc mă respinge! Cînd mă intîlnesc cu ea se face că nu mă vede! Dă tîrcoale pe lîngă mine, însă evită să discute cu mine. Știu că ea mă iubește. Dar? (mai mult)

Răspuns Câştigător
| Only4you a răspuns:

Poate ca e suparata pe tine dintr`un motiv sau altu,, iar fetele fiind asa de orgolioase nu te astepta sa vina sa ti dea o palma si sa ti ceara niste explicatii. Du`te la ea, ia`o de mana, priveste`o in ochi, spune i ca o iubesti si ca te afecteaza atitudinea ei.si intreab`o de ce,, de ce trebuie sa se poarte asa cu tine? Succes:*

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. La mulţi ani!
Există 2 variante : Ori este timidă şi nu îndrăzneşte să îţi spună, ori este atât de orgolioasă încât vrea să faci tu primul pas.
O seară plăcută happy!

pa, pa.

| Cypronge a răspuns:

Buna
E greu sa iti dai seama daca cineva te iubeste cu adevarat chiar si in situatia in care locuiesti impreuna cu acea persoana pentru o perioada, si este aproape imposibil sa iti dai seama ce sentimente are cineva pentru tine, daca acea persoana nici nu iti vorbeste. Eu nu vreau sa te descurajez sa te fac sa nu mai ai incredere in dragoste, eu vreau doar ca tu sa nu iti pierzi timpul pentru cineva care nu iti merita atentia in felul asta.
Dar hai sa zicem ca ea te iubeste si ca are un motiv personal pentru care nu poate vb cu tine, in acest caz incearca sa afli motivul pentru care te evita sau pentru care sa teme sa iti vb.
Daca ai un prieten comun cu ea vb cu acel prieten sa o convinga sa va intalniti, sau macar sa ii obti numarul de telefon, fa cum poti doar sa ii vb si sa ii spui ce sentimente ai tu pentru ea si de ce crezi ca veti fi fericiti impreuna, si apoi ofera-i putin timp de gandire.
Incearca asa nu ai ce pierde, in cel mai rau caz poate ii afli motivele pentru care nu doreste sau nu poate sa fie cu tine.

| DorelSudoru a răspuns:

De unde stii ca te iubestelaughingNai cum sa stii asta, daca are chef de glume fi si tu glumet si las-olaughing

| HelpBoy a răspuns:

Eu nu cred ca te iubeste daca te respinge. Nu ai tu de unde sa stii

| Pufiiix a răspuns:

Incearca sa discuti cu ea, spune-i cea ce simti si intreab-o dc se comporta asa

zbyehappy

| Miruna_7873 a răspuns:

Crezi ca ai ajuns sa cunosti iubirea? E o diferenta intre a placea si a iubii.happy
Tine minte :-D!

| hearhit a răspuns:

Pai incearca sa discuti cu ea si sa vezi de ce te evita... poate ca ai suparat-o cu ceva si nu ti-ai dat inca seama. daca evita sa-ti raspunda inseamna ca ori este prea timida ori a gasit un alt baiat(sorry). bafta multa!:*