| NuVreauSaTeAud a întrebat:

Am o problema. Vineri am iesit in oras, m-a sunat iubitul meu m-a intrebat unde sunt i-am spus unde si ca sunt cu o prietena simi-a zis ca ne vedem putin mai tarziu. La scurt timp a venit si el in acelasi loc insa s-a comportat foarte rece nu a stat cu mine nu nimic si de atunci e suparat si practic suntem despartiti. Motivul nu vrea sa-mi-l spuna, spune sunt fata desteapta si imi dau seama, ma gandesc ca e din cauza ca inainte cu putin timp sa vina el acolo cu noi la masa s-au asezat niste prieteni de-ai prietenei mele, persoane pe care el nu le agreeaza. Cum sa il fac sa inteleaga ca tin foarte nmult la el si ca nu vreau sa ne despartim. nu vrea sa ma asculte si nici sa imi dea explicatii zice ca are impresia ca nu tin lael.

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"ma gandesc ca e din cauza ca inainte cu putin timp sa vina el acolo cu noi la masa s-au asezat niste prieteni de-ai prietenei mele, persoane pe care el nu le agreeaza." - ei vezi? A avut dreptate. Ești fată deșteaptă și-ți dai tu seama.
Ai putea începe prin a-l întreba de ce e în neregulă ca tu să fii asociată cu acele persoane. Poate e un motiv serios pentru care nu le agreează și pentru care îți recomandă ferm să le eviți. Sau poate nu e, caz în car ar trebui să-ți reconsideri poziția față de el și atunci răspunsul lui Eileen e destul de potrivit.
Comunicați oameni buni!
N-am de unde să știu eu, sau oricare din userii TPU ce e-n mintea lui și ce este precis între voi.
Din experiență îți spun însă că "cea mai bună prietenă" la femei deseori strică relația. Sunt pățit iar acea fostă a avut de două ori de suferit pentru că nici eu nu am revenit la ea (pentru că nu revin niciodată la o fostă și pentru că am considerat o jignire la adresa mea să asculte miniciunile prietenei fără să fie măcar interesată de poziția mea) și a și aflat în modul dur de fapt care-i baiul cu "cea mai bună prietenă de 10 ani".

Comunicarea este soluția.

Succes!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| melissa99 a răspuns:

Nu renunta iar daca tot nu te asculta atunci spune-i ca el nu tine la tine si ca el nu te iubeste daca nu iti da macar o sansa iar daca continua asa atunci nu ar mai avea rost, cat de tare doare, dar atunci nu te meritawinking