| AnonimP a întrebat:

Imi trebuie ajutor, URGENT!
Scriu de pe saitul unei cunoscute, ea in scurt timp va schimba parola si eu nu o sa mai am posibilitatea sa vad raspunsurile.Va rog scrieti repede niste sfaturi,solutii.

O fata mi-a spus ca prietenul meu,care vine doar vara la mine,are alte iubite in Irlanda,unde la moment invata. Si eu am inceput a plinge fara al intreba ceva si seara i-am scris pe Facebook despre cele auzite.El s-a suparat foarte tare pe mine,fiindca eu am crezut in cele spuse. Cind ne-am intilnit, noi am discutat si am clarificat tot, el mi-a spus sa nu mai vorbesc cu aceasta cunoscuta(ea a invatat cu el din clasele primare pana in a 8-a). Peste o zi el mi-a scris ca nu are rost sa ne intalnim serios,pentru ca el pleaca in august, eu nu m-am asteptat la asa ceva si am inceput a plinge. Am vazut mesajul cand eram la prietena mea cea mai buna acasa, am inceput a tremura si nu intelegeam nimic.Am stat putin cu ea si am fugit acasa in lacrimi.Ei nu am vurut sa-i spun despre acel mesaj,fiindca in ultimul timp nu am incredere in ea din cauza mai multor situatii(de fiecare daca cand incerc sa vb cu ea despre ceva serios, mai ales cand imi trebu ajutorul ei, aceasta nu imi atrage atentie si am impresia ca vorbeste normal cu mine doar cand ei asta ii trebuie)
Pe la ora 10 seara m-o sunat un prieten foarte bun si am iesit afara sa-i spun lui de aceasta situatie cu iubitul meu.Acesta era cu fata care mi-a spus de prietenele din Irlanda.Si mie imi era asa de duresos ca cum am iesit afara am inceput iarasi a plinge si a povesti tot, doream sustinerea lor.Acestia calminduma mi-au spus sa arat ca mii tot una daca el a pus punct in relatiile noastre.Si mi-au spus ca daca lui nu-i mai place de mine sa nu mai caut nimic.Asaca la mesajul lui eu am rs cu un simplu "ok". A doua zi ma simteam oribil si fata care ma ascultat m-a chemat pana in oras sa mai vorbim, sa vada cei cu mine, sa ma linisteasca.Eu am iesit neordonata si l-am vazut pe iubitul meu cu prietena mea cea mai buna, dar el m-a vazut cum eu m-am apropiat de fata ceea care mi-a spus rau de el.Prietena mea nici nu s-a salutat si eu deodata cum am ajuns acasa i-am scris.Dar ea mi-a spus ca eu nu o vad si singura trebuie sa ma salut...dar eu nu puteam fiindca cum i-am vazut impreuna am ramas fara cuvinte.El tot mi-a scris, ma numit in tot felul si a spus ca prietena mea cea mai buna i-a spus totul si a spus ca eu sa nu ma mai ating de ea. Fara explicatii,fara nimic si-a permis asa sa vorbeasca cu mine.A spus ca el cum mi-a scris despre despartire eu m-am suparat.Dar eu i-am explicat ca nu stiam ce sa fac,cum sa reactionez,daca totul era bine si el asa simplu imi scrie asa prostii. Apoi mi-a mai scris despre fata ceea care a mi-a spus rau de el, ca eu is ca si ea si de ce am iesit cu ea, dar prietenei mele cele mai bune nici nu i-am spus.Consider ca acesta singura trebuie sa-si mai faca unele griji de mine si sa ma mai intrebe cei la mine si cum.

Nu stiu ce sa fac....cum sa vorbesc cu el, cum sa fac sa ma inteleaga.
Si ce sa fac cu prietena ceea a mea?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce varsta ai? Ai implinit 10 ani?

| AnonimP explică (pentru Violleta2022):

Nu...am 17, ceva nu te aranjeaza?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnonimP):

La 17 ani plangi ca un bebe de 9-10 ani, din orice nimicuri?
In plus, ai o exprimare teribil de greoaie in scris, mai ca nu am inteles de ce bocesti.

| sir sanjei a răspuns:

Esti o analfabeta.
Mars la oi!