| love96 a întrebat:

De cateva saptamani lucrez ca stewardesa doar ca fiind plecată mult timp au apărut certuri cu iubitul meu ( nu e de acord cu meseria mea). In ultimile zile mi-a dat de înțeles ca ar vrea sa ne despărțim pentru ca ne vedem puțin. Cum credeți ca as putea sa il conving ca nu vreau sa renunț nici la el si nici sa zbor?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Frumoasa meserie ai ales, ai ocazia sa cunosti multi oameni importanti, asa ca nu renunta la ceea ce ai, pentru prietenul ăsta al tau, care nu te intelege, e un frustrat, gelos, in loc sa fie mindru de tine si sa te sustină in tot ceea ce faci, tot el e cu gura mare? Sigur tu de la serviciu vii foarte obosită nu? Sunt ore in sir de zboruri, dar e plăcut vezi altă lume. Daca el continua scandalurile si reprosurile lasa l, e m ai importanta meseria ta decit el, barbati gasesti pe toate drumurile, dar asa un serviciu m ai greu, scuza mi indiscretia, ce varsta ai, si de unde esti? Multumesc.

| love96 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 19 ani... Si locuiesc in Spania de vreo 3 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru love96):

Multi inainte.

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si pilotii de avion sant frumosi te dai la ei si nu mai ai nevoie de gagic, lui ii trebuie una sa fie pe langa casa poate e prea sensibil sufleteste. Tie ti-ar conveni sa ai un barbat care e sofer pe autobuz in oras sa se scoale dimineata la 4 si sa vina a 2 dupa masa acasa apoi seara pleaca la 2 si vine la 12 noaptea? Fara chef de a face ceva in casa si de abia zice un cuvant... asa e meseria mea si nu imi doresc ceva stabil cu o femeie. Tu la fel poti proceda.

| DeeaMarry a răspuns:

Daca asta e ceea ce iti place si ce iti doresti sa faci, iubitul tau ar trebui sa te sustina. Sau sa plece cat mai repede, astfel incat tu sa iti poti gasi pe cineva care sa te inteleaga.

| Astaeparereamea a răspuns:

Dear love96, meseria asta o poti practica pana la o anumita varsta, de barbati o sa ai parte toata viata

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina, pentru funda, permiti o intrebare? La serviciu stai pe tocuri? si daca da, cit de inalte sunt? Multumesc, servici usor.

| love96 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da stau pe tocuri inalte la decolore si la aterizare, dupa imi pun tocuri cam de 4-5 cm daca e zborul lung, daca e in Europa nu imi mai pun altele. Am 1.67 m.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Multumesc mult pentru raspuns, tu ce faci esti bine? Multa sanatate si numai bine.

| RxTx a răspuns:

Ii dai bani si nu il intrebi ce face cu ei
si gata el o sa se duca la alte femei
o sa mearga la mare la munte pe banii tai
iar tu taci din gura si il sustii financir
fara sa il intrebi pe unde a fost
si tu trebuie sa ii sugerezi ca sa te minta frumos sa iti spuna ca este distribuitor la o firma de pufuleti si s-a dus in delegatie
trimite-l la un job dinasta stil taximetrist
si nu il controla niciodata pe unde este si ce face
SI LA MINE ESTE ACEEASI SITUATIE
Si eu am bani si merg cu altele la mare si ma simt bine

| love96 explică (pentru RxTx):

Asta nu mai e relație... As ieși mai ieftin sa ma despart de el decat sa ii dau bani se se ducă cu altele la mare iar eu sa stau 12 in picioare ca sa ii câștig. Plus de asta sa nu ma intereseze ce face. El are serviciul lui unde sta de dimineața pana seara.

| Liviu a răspuns (pentru love96):

Pe scurt puisor, te intrebi tu singura daca relatia merge spre casatorie.Atunci alege-l pe el daca merita,si crezi ca ai un viitor asigurat cu el. Spre exemplu mama mea pana sa ma aibe pe mine,vroia sa dea la facultate,sa plece la Bucuresti. tatal meu nu a vrut, sa impotrivit, pana la urma au ramas impreuna, iar mama nu a mai facut facultatea, m-am nascut eu.Am intrebat-o daca regreta ce a facut, si a spus ca nici o secunda nu regreta.A castigat pe alta parte, e adevarat, a si pierdut.Insa,asta a fost alegerea mamei mele.Acum sper sa poti face alegerea corecta.Nimeni de pe acest site nu e in stare sa iti zica ce alegere sa faci.Alege si cu sufletu,si cu inima. Faceti compromisuri,faceti greseli, traitiva viata.E imposibil sa nu faci greseli, asta defineste un om, greseala, si demnitatea de a recunoaste o greseala facuta.Zi buna

| corbulalbrosu a răspuns:

Gandeste-te bine daca merita sa-i dai cu piciorul unei meserii frumoase si bine platite sau sa-i dai "papucii" unui ageamiu mai mult ca sigur si gelos.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu vrei să renunți la zbor, oferă-i alternativa să te plimbe el cu avionul, pe banii lui.
Dacă nu vrei să renunți la meserie - e mai greu. Cu siguranță va fi ceva de schimbat: ori mentalitatea lui, ori el cu totul! (cel mai probabil, dar și cel mai indicat - meriți pe cineva mai bun)!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa alegi ce vrei mai mult. evident el nu vrea sa lucrezi acolo dar tu iti doresti mult. trabuie sa alegi, nu se poate sa le ai mereu pe toate. viata nu e atat de perfecta

| TheImpaler a răspuns:

Ia-ti alt gagic.

| TheImpaler a răspuns (pentru TheImpaler):

Daca e asa de smecher si de bazat, sa te tina acasa si sa-ti faca el toate poftele...zic.

| AliTheo18 a răspuns:

Hei! Sincer, el ar trebui sa te respecte, si pe tine, si tot ce tine de tine, inclusiv meseria pentru care te-ai pregatit cativa ani, si care iti place, de asemenea. Ar trebui sa vorbesti sincer cu el, sa ii spui parerea ta despre toate cele, sa ii spui ca el e foarte important pentru tine, dar si job-ul nu este de neglijat, Tu mereu de gandesti la el si abia astepti sa-l vezi! Ii spui ceea ce simti, ce ai pe suflet, ca nu vrei sa-l pierzi, si sa te accepte situatia asa cum e. Daca nu, baieti sunt destui! Si daca nu te accepta asa, inseamna ca nu-ti respecta munca, nici pe tine, deci nu poate face niste mici compromisuri, in sensul ca sa va vedeti, mai rar, da, dar sa petreceti clipe minunate impreuna, atat cat e timpul. Inseamna ca nu tine la tine cu adevarat! Ar trebui sa te lase sa faci ceea ce iti place! Barbati sunt destui! Daca nu a mers cu el, exista in lumea asta un alt barbat care poate sa te pretuiasca! Nu-ti lasa meseria pe care o faci, pentru ca, cu siguranta, ai ajuns cu greu la ea! Sigur o sa dai peste barbatul care sa te iubeasca cu tot ceea ce tine de tine.Succes!

| Marcelyn a răspuns:

Nu renunta la o meserie asa frumoasa, lasa-l sa-si caute o fata de casa si sa o intretina el.Tu fiind stewardesa esti o fata desteapta si sigur si frumoasa asa ca sigur vei gasi un baiat care sa te merite.