| Dianka_4924 a întrebat:

Am fc o greseala ff mare si acum nu stiu cum sa o repar=(Deci, prietenul meu a iesit cu prietenii lui in oras si nu ma anuntat(de obicei nu facea asa). Eu si o prietena de-a mea ne-am suparat pe ei (prietenul ei tot era in acea companie)si am hotarit sa "ne razbunam intr-un fel". Eu si ea(prietena mea)suntem din sate diferite de aceea le-am spus lor ca mergem la ea in sat.Stiam ca nu-i place, ca i-i e frica sa nu stau cu altcineva si tot asa, dar am vrut sa ii arat cum m-am simtit eu deoarece am inteles ca acolo erau si fete, si cu toate ca aveam incredere in el stiu cum sint baietii si niciodata nu s-ar da inlaturi de la o domnisoara "bunisoara". El ma suna-se si ma intreba cind vin acasa, i-am spus ca miine (adica azi). A spus sa vin dimineata ca sa ne vedem fiindca el pleaca(la capitala, acolo el invata)eu raspunzindu-i cu "si ce daca pleci?", am vrut sa ii spun "aseara nu te-ai gindit ca pleci"dar nu am dovedit, mi-a inchis;(Dupa aceasta a sunat iar si a spus sa ne vedem ori azi dimineata daca vin ori vinerea viitoare si sa ne despartim=(Si a inkis. I-am scris un msj ca sunt in sat si ca poate ne vedem sa vb dar nu a raspuns. Apoi un prieten de-a lui me-a spus ca el deja s-a dus acasa. L-am sunat sa il intreb de ce s-a dus asa devreme si de ce nu a vrut sa vb cu mine, el a vb urit insa si, din nou mi-a inkis.Am plins ff multsadO prietena de-a mea l-a sunat sa vb cu el dar si ei i-a inkis dupa putin timp.Am cam dat putin cu bautura si cind m-am dus acasa l-am oprit pe fostul meu(prietenul meu e ff gelos cand vb cu el)sa mai ramina in parc. El a ramas si am vb apoi cind sa ne ducem acasa l-am sarutat pe obraz, apoi insa mi-am dat seama ca nu am fc corect darsad. Astazi prietenul meu a venit la mine si mi-a spus ff multe cuvinte care m-au durutsadEra un timp cind vroiam sa ma despart de el insa nu puteam sa-i spun in fata si le spuneam prietenelor mele de asta, acum cu ele m-am certat si una dintr-insele i-a spus de asta. I-am spus ca nu mai vreau acum, ca vreau sa ne impacam si i-am mai spus ca nu l-am sarutat pe x(nu am vrut sa stie)insa nu m-a crezut si l-a chemat pe el si am vb toti, pina la urma i-am spus. A spus ca sunt c*rvasadInsa odata cind ne-am certat a sarutat-o pe una nu pe obraz ci mai cevasadsi eu nu am spus nimic deoarece el zise astfel "era despartiti"sadApoi x s-a dus si am ramas amindoi.Trebuia sa plece, a venit taxiul si mi-a spus sa ma duc cu el in oras si sa raminem pina seara insa nu am vrut.La ce bun? Mai intii mi-a spus atitea vb apoisadEi bine recunosc ca sunt indiferenta si i-am spus de multe ori ca ma schimb dar ma schimbam apoi iarasi faceam ceva de la ce ne certam.Acum am decis sa ma schimb, am decis eu nu el mi-a cerut-o si i-am scris un sms "Imi cer scuze pentru tot, recunosc ca am gresit si daca ne despartim macar sa ne despartim in pace". Nustiu ce va face el, va vrea sau nu sa ne mai impacam, eu insa chiar as vrea si nu stiu ce sa fc pentru astasadAjutati-ma va rog, e cam lunga povestea mea dar sper sa va interesezesadFundita;*

Răspuns Câştigător
| Maariaa a răspuns:

Problema e ca i-ai ranit orgoliul. Stii baietilor le place sa faca lucruri fara sa de-a socotele prietenelor, dar cand acestea fac ceva fara sa ii anunte li se pune pata. In mare parte a cam fos vina ta. N-ar fi trebuit sa fii chiar asa geloasa, desi stiu cum e(si eu as fi fosttongue). Trebuia sa incerci sa vorbesti cu el. Totusi nu sunteti casatoriti ca sa iti de-a detalii la tot ce face. Faptul ca te-a jignit a fost si la betie si din cauza faptului ca l-ai ranit si l-a mintit. Trebuia sa ii spui ca pentru fostul tau prieten nu simti nimic, doar prietenie, dar probabil cum l-ai mintit el o fi crezut ca inca tii la el dar nu vrei sa ii zici. Incearca sa nu povestesti lucruri intime la toate lumea, ci doar unei prietene pe careo consideri adevarata, sau mamei, sau sorei, fratelui, e mai bine, pentru ca vezi ce se intampla. Deasemenea nu trebuia sa iti pui prietenii sa il sune, l--ai cam sufocat si nu e placut. Are si el nevoie de putin timp de gandire. Acum incearca sa te intalnesti cu el, sa fii cat se poate de sincera, si sa ii spui cum te-ai simtit ca nu te-a invitat si pe tine cu el, sau ca nu ti-a dat macar un sms sa iti zica, ca ai fost geloasa, sa ii explici de ex-ul. Daca tine la tine ar trebui sa inteleaga. Acum spera sa nu fie prea orgolios sa isi accepte greselile.

8 răspunsuri:
| EuCuTine a răspuns:

Daca vrei sa asculti un sfat de la un baiat atunci iti voi raspunde. Tu ai gresit dar el a gresit enorm dar ce sa ii faci tara ( fara suparare ) cum sa te faca curva fgm pai ii spargeam fata daca eram pe langa voi.Eu zic sa renunti la el ca este plina lumea de baieti mai buni mai rai dar nu asa de mitocani.Esti tanara o viata inainte ce pnm mai fata stai dupa un taran asta maine te bate si dupa cine stie ce iti mai face. Lasal repede si fara regrete. Vorba aia daca esti prost pai prost sa mori. Sper ca decia pe care ai aleso sau meditezi asupra ei sa fie buna PT TINE.

| Ingerash a răspuns:

Draga mea in primul rand nu ai facut bine cand ai incercat sa te razbuni, trebuia sa ii spui simplu ca te ai suparat ca nu ti-a spus ca pleaca si nu va mai certati, eu cred ca cel mai bine ar fi sa nu mai vorbesti un timp cu el, sa te linistesi si sa iti dai seama daca mai vrei sa fi cu el. Tu in momentele astea suferi si ai face orice s il ai dar poate nu mai trebuie sa fiti impreuna, mai ales ca tea jignit.Asteapta cateva zile sa iti dai seama ce trebuie sa faci.Mult succes, sa fi iubita! te am pupat

| DAC a răspuns:

Hm, lunga poveste, da.In primul rand faptul ca l-ai pupat pe obraz pe fostul tau prieten nu inseamna nimic.In al doilea rand incearca si tu sa nu mai spui prietenelor tale ce ti se intampla sau ce urmeaza sa faci cu acest tip, de ce? Pentru ca vezi ce s-a intamplat, "prietena" ta se pare ca nu i-a spus atunci ca voiai sa va despartiti si grozav i-a spus acum cand erau destule paie pe foc!
Nu prea mai ai ce sa faci, incearca sa vorbesti cu el foarte deschis, sa ii explici ca nu a fost cu intentie, ci o mica gluma si sa ii spui ca nu vrei sa va certati, oricat ar suna de jenant, spune-i asta pentru ca o sa conteze. Dar daca el chiar nu mai vrea aceasta relatie, incearca sa nu il mai stresezi, sa incerci sa uiti sau chiar sa iti faci alt prieten pentru ca numai printr-un altul treci mai usor. Daca nu vrei un alt prieten, petrece-ti timpul cat mai mult cu prietenii, familia deoarece daca vei sta singura te vei gandi si te va apuca iarasi plansul.Situatie destul de complicata, imi pare foarte rau. Sper sa se rezolve, multa bafta!

| Maariaa a răspuns:

Socoteli*

| GMan_3569 a răspuns:

Imi pare ff rau pentru tine dar parerea mea este sa iti ceri scuze pentru tot si sa il intrebi daca poti sa vii pe la el. Daca zice da, atunci te duci drept la el la usa si nu zici nimic, doar il saruti paional.Pasional am zis, nu e de gluma fato! Asa apoi daca e singur intrati in casa si ii spui ca vrei sa te impaci cu el si il mai saruti...ai grija o sa vrea probabil sa faceti sex, daca vrei si esti pregatita(cu contraceptia la zi, el sa aiba prezervativ)fa-o daca nu, nu-l alunga gen:"da-te de pe mine javra imputita ce esti " big grin Nu. asta e exclus. Daca incerca sa iti propuna sa faceti asta sau altceva(cum ar fi sa incerce sa-ti dea tricoul jos, etc) zi ca nu esti pregatita sa nu se supere si zi ca il iubesti mult si ca vrei sa mai stai cu el.Asculati ceva muzica, un film impreuna si gata.Al tau e. Asta daca tii mult la el. Daca nu tii la el, desparte-te de el dar prpune-i sa fiti in continuare amici... ma dor degetele fundita pls, adica daca vrei ce naiba am 14 ani si te invat cum sa intretii relatii si raporturi sexuale? xD

| moniii a răspuns:

Nu cred ca faci binewinking ceea ce faci daca el te-a facut c#urva... angry loool nu mai merita nici sa-l da`i draq acum treaba ta mai bine il lasi in pace si iti vezi de viata tahee hee

se va invata si va face tot timpul cum face acumhee hee
big grin treaba ta dar mai gandeste`te:X

funda:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea ignora-l

| mariaagabriella a răspuns:

Daca ai pupat un baiat pe fata asta nu inseamna absolut nimic
si nu e corect sa te faca curva( amandoi a-ti gresit ), dar daca va iubiti cu adv si sentimentul e reciproc treceti peste asta