| MsD a întrebat:

Am o promblema de cind am facut sex pentru prima oara. Nu simt nimic, chiar pot sa zic ca pot sparge seminte sau altceva in timpul actului sexual. Incerc sa ma concentrez si sa fiu "acolo", dar nu pot. Gandul meu e oriunde, la servici, numai nu la locul respectiv. Nu inteleg de ce se intimpla acest lucru. Nu m-am excitat niciodata, pot sa spun chiar ca nu stiu ce inseamna. Deja m-am obisnuit cu asta, si pentru mine sexul e ca mersul la servici. Merg ca trebuie sa merg nu ca simt nevoia sa fac sex. Astept raspunsurile voastre, dau funda.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca partenerul tau era ca si inexistent pentru tine.

| RAY a răspuns:

Dar tu il iubesti macar? normal daca nu simti nimic o faci asa din scarba e logic ca nu vei simti nimic poate sila, vezi daca simti ceva pentru el sau invers el pentru tine,masturbeazate si gasesti zonele tale intime singura,uitate la filme porno, spune-i sa-si faca sex oral dar sa-l faca bine,barbatul are orgasm mereu,femeia doar cand iubeste sau cand e pe deplin multumita de acel barbat sau cand el chiar vrea sai provoace placere, sexul e un dar divin nu un chin, daca te iubea te intreba da isi place, simti ceva, cred ca ala te foloseste sau nu stie ca tu nu simti nimic spune-i asta, sexul e important si pentru tine nu doar pentru el

| neutrino a răspuns:

In aceste conditii de ce faci sex? Pentru ca este cool?
Mergi la medic.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu participi activ la desfasurarea actului sexual, atunci de ce il practici?

| minrest a răspuns:

Barbatul este interesat in primul rand de sex, si daca nu are macar o speranta sa ajunga la sex nici nu pierde timpul cu o femeie. Dar la femeie este foarte diferit, cumva invers chiar. Ea vrea sa aiba o relatie sigura cu un barbat care sa nu o faca sa sufere. In acest scop, in ziua de azi ea face avansuri sexuale si la un moment dat face sex, dar nu ''se deschide'' sexual cata vreme nu e absolut sigura, pentru ca suferinta ei daca relatia esueaza e foarte mare, iar daca a participat sexual pe deplin e inca si mai mare. Marea majoritate a femeilor fac sex, ca si tine, pentru ca altfel barbatul nu ar avea de ce sa stea intr-o relatie cu ele, si asta pentru ca situatiile in care barbatul ofera suficient confort si siguranta sunt foarte rare. Totusi multe alte femei se excita intr-o oarecare masura, dar nu participa complet. Acuma, exista si persoane care se excita greu, poate esti una dintre ele. De la foarte putina excitatie se poate ajunge la oricat de multa, dar numai cu un partener iubit. Sarut mana.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Ai mare dreptate,cred ca noi majoritatea barbatilor nu suntem ceea ce isi doresc femeile si invers desigur,dar ne acceptam asa cum suntem ce sa facem,adevarul e ca o femeie implinita e implinita pe toate planurile, un barbat daca are o bere, un tv e fericit, o femeie daca are de toate tot mai vrea ceva asta e diferenta, ele mereu sunt nemultumite de barbatii lor

| SkyPilot a răspuns:

Incepi prin a merge la un ginecolog. El va explora posibilele cauze anatomo-fiziologice.
Daca nu iti gaseste nimic, popasul urmator este la psiholog care va explora posibilele cauze de natura emotionala.
Iti trimit niste linkuri de citit. Gasesti o multime de informatii pe net.
http://www.mayra.ro/......igiditate/
http://psiholog-irinanovac.blogspot.ca/......acere.html
Daca nu ai facut-o deja, incearca sa vezi ce poti face de unna singura cu degetelele. Si explorati cu prietenul clitorisul si punctul G. Ceva trebuie sa mearga.
Imi pare sincer rau pentru tine!

| SkyPilot a răspuns (pentru SkyPilot):

Daca ai citit deja raspunsul meu, te rog sa il recitesti, am mai adaugat cate ceva.

| Alcyon a răspuns:

Daca nu simti placere deloc, e posibil sa fii asexuala. Din ce-am citit, exista persoane care nu simt dorinta de a face sex. Cred ca un sexolog te-ar putea lamuri mai bine.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Esti la primele contacte? Pentru ca este este oarecum normal sa nu simti mare lucru primele dati. Analizeaza un pic situatia. Nu iti plac atingerile lui de niciun fel? Cat dureaza, sau macar exista, preludiul? Ai apelat vreodata la autosatisfacere? Ti-a placut?
Se prea poate sa nu sgtie el cum sa se poarte, sa nu fie indeajuns de grijuliu, si atunci problema nu e la tine. Vorbeste cu el despre asta, "trezeste-l" la realitate. Impreuna puteti incerca multe lucruri happy
Daca totusi problema persista, ar fi cazul sa consulti un medic ginecolog.

| aicaramba a răspuns:

Cauta alt partener care te poate satisface

| AlexandraGenius a răspuns:

Planificaneprevazutul.ro
E un site folositor in care pui o intrebare legata de dragoste sau sex si un medic avizat iti va raspunde

| AlexandraGenius a răspuns:

Si e gratis!