| the04best a întrebat:

Spuneti-mi ce sa fac?
cum sa fac sa fie sexul mai lung
cind sunt cu partenera, ca fac ce facem si gata se intimpla stiti voi ce si pe urma nu-i chiar asa de placut va rog cei care au experienta si stiu ce se poate de facut spuneti-mi si mie plyzzzzzzzzzz
astept raspunsurile voastre pka

Răspuns Câştigător
| vlad91 a răspuns:

Prietene preludiul e cel mai la indemanawinking incearca si tu ceva romantic o cina romantica sau mai stiu eu ce lumanarele parfumate (ai grija sa nu iti dai foc si nu glumesc happy se mai intampla big grin cand se incing lucrurile...) daca ai cum ceva petale de trandafiri pe pat lenjerie de matase, muzica lenta pe fundal, va imbratisati, sarutari, amagiri, mangaieri in diferite zone, din nou sarutari, iar mangaieri, dezbracari incete in timp ce alte sarutari curg la vale... sarutari pe gat muscaturi usoare (repet usoare preai sa obtii un geamat de placere nu de durere...) daca esti dispus sarutari pe sani, burtica, coapse te intorci inapoi la gat...si deja a primit mai mult decat isi putea imagina. happy contactul sexual deja nu mai conteaza cine stie ce... dupa asemenea preludiu va fi in al 9-lea cer... nici nu stie ce a lovit-o a doua ziwinking happy si faptul ca tu crezi ca dureaza putin e o frustrare treci peste asta si fac ce ti-am spus si chiar nu va conta daca contactul e de 1 minut efectiv... sau de inca 20 minute... daca duci preludiul la peste jumatate de ora e de ajunswinking iti mai spun ceva... nu te grabi sau mai bine zis "grabeste-te incet..." femeia e foarte sensibila gandeste-te k te comporti cu o floare cu un ghiocel chiar si nu vrei sa il frangi... happy mult succes

19 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Nu te nelinisti, chestia de durata o sa vina la itne du timpul ca daca esti la inceput si nu ai o relatie stabila atunci o sa incerci multe si degeaba, vine repede ca esti normal. Oricum ai sa incerci si ai sa vezi cum e cand te concentrezi sa nu vina chiar repede, dar preludiu nu va fi atat de placut. Oricum asta nu e o problema, o rezolvare la asta cel mai bine e sa faci sex de mai multe ori, sa te odihnesti putin si dupa aia din nou la treaba, oricum baietii se regenereaza mai repede ca fetele.

| georgiana a răspuns:

... poate ar trebui sa ai rabdare cu ea...gaseste o modaliatate ca si ei sa-i placa la fel de mult ca tine...ai vb cu ea despre astathinking ...ar putea fi un subiect interesant...:-P

| devilll a răspuns:

Hmmm
greu la fiecare om treaba e putin diferita poate esti prea stresat sau obosit inkearca ceva tablete de la farmacie sau bea 2 sticle de vin inainte la mine functionahappy

| gabriela_7862 a răspuns:

Incearca sa nu treci la fapte din prima, prelungeste imbratisarile si sarutarile. sau uite o idee care pe mine m-a ajutat de multe ori: ocupa-te mai intai de ea, provoaca-i un orgasm (indiferent cum) apoi te asigur ca nu mai conteaza durata, ea oricum e deja satisfacuta iar tu te poti bucura de o partida doar pentru placerea ta. si in plus, incearca sa nu faci pauze foarte mari intre partide, adica nu mai mult de cateva zile, pentru ca se poate sa fii grabit din cauza ca esti nesatisfacut de mult.

| daniela_1443 a răspuns:

Incearca un preludiu mai lung, cu timpul a sa tina mai mult, bea un pahar de coniac, o sa fi ok.

| Mefisto23 a răspuns:

Durata e o cifra in mintea ta. Daca vrei sa dureze mai mult, trebuie sa vrei sa dureze mai mult. Pentru ca iti place tie, pentru ca ii place ei. Dar sa stii ca nu cantitatea, ci calitatea dureaza. Daca nu iti poti sincroniza corpul cu minte, atunci incearca pastilele Maraton. De jumatate de an ma chinui sa il conving pe fratele meu sa renunte la ele, culmea el e si mai tanar cu 7 ani decat mine, dar zice ca nu poate renunta la ele si ca sunt bune. Pentru el a lua pastila aia e ca un preludiu. Acuma depinde ce efect au pe fiecare. Nu stiu cat costa, dar poti intreba la o farmacie.

| vlad91 a răspuns:

@ adytzaa938 : stii tu sigur? nu stii... poate asta il excita si pe el si scapa de probleme...winking

| mugurel021978 a răspuns:

Baiatii astia cu vinul sunt comici. eu daca beau un pahar de vin, gata dorm nu mai fac sex. eu zic ca prin antrenament ai sa lungesti partidele de sex, in plus trebuie sa fi deconcentrat, sa nu te gandesti ca te vei termina repede, sa ai incredere in tine, si dupa ce te termini, mergeti la dus...si incet incet incercati sa o luati de la capat. BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu? Mergi la un psiholog. te va ajuta mai mult decat crezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine cu experienta. dar asa de inceput... poti bea ceva inainte, o bere, un vin ceva. dar sa nu duhnesti a bautura.deasemeni cand partenera sta deasupra, dureaza un pic mai mult.si coitus interruptus...adica te mai opresti putin si iar, cand iti vine iar te opresti si iar... dar daca esti la inceput si ei ii place a doua oara este ideal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@vlad91: "prietene" esti copil. laughing) omul are o ejaculare precoce. daca il mai pui sa faca si un preludiu de o juma de ora e posibil nici sa nu mai apuce sa intre. laughing)
Scuzati-ma nu e deloc de ras dar naivitatea raspnsurilor nu m-au putut opri sa nu intervin. Sfatul meu l-am mai spus: un psiholog pentru ca totul tine de increderea in sine si astfel ejacuularea precoce se trateaza! Si nu cu pastile. au doar efect placebo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El a intrebat cum sa faca sa fie mai lung actul sexual nu cu ce sa o cucereasca pe dom'soara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Biatu in timp ce faci ss\ex cind te simti mai bine atunci astepti 2 min si reincepi actul timp 3 ori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te teme incearca sa incalzesti fata mai intai cat de mult poti stiu ca tu te gandesti tot la sex si de abia astepti sa treceti la fapte dar fa un preludiu pana cand fata e toata fierbinte (pana are un orgasm) apoi poti trece la fapte, si sa iti mai spun un secret intodeauna bea o cana de vin fierd demi sec e fffffffff bun iti garantez si apropo pentru tipu cu anuntu asta (@vlad91: "prietene" esti copil. ) omul are o ejaculare precoce. daca il mai pui sa faca si un preludiu de o juma de ora e posibil nici sa nu mai apuce sa intre. ) asta cred ca nu a avut in viata lui un orgasm macar ce sa mai puna mana pe o femeie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A si apropo daca ai probleme cu consumul de cola, tigari sau soia ar fi bine sa renunti pentru virilitatea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca te duci la prietena cu masina, si trebuie sa pleci inapoi acasa, mai bei vin?, nu frate totul e sa te controlezi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timpul sexului gandeste-te la ceva neplacut

| anubiss a răspuns:

Cel mai bine ar fi cum a mai fost scris! Ps cind iti vine te opresti sau faci ceva mai lent! dar cind te opresti nu sta si o privi sarut o etc. atunci va fi bine! nu bea pentru ca atunci cind esti ametit cam uiti sa te mai controlezi! PS eu zic ceea ce consider ca e bine si e pe experienta mea! succese! si nu te grabi! nu uita Graba strica treaba!

| ilies98 a răspuns:

Eu tot am intrebarea aceasta si vreau sa stiu si eu?