| sarabanda a întrebat:

Am o relatie cu un barbat de 60 de ani. Eu am 22. A aflat mama. Problema este ca ma ameninta ca daca nu ma despart de el ma da afara din casa. Mi-am facut o alta adresa de email de la o prietena de acasa,adica din calculatorul ei. Si comunic cu el de pe adresa aia. Intrebarea mea este: Poate politia sa imi vada mailurile in conditiile in care mama habar nu are mailul meu si plus de asta l-am schimbat pe laptopul altei fete(deci are alt ip). Mama are relatii la politie si poate sa le ceara oriand ajutorul sa imi vada mie conversatii, etc. SE POATE? In conditiile date?

26 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Daca ai trecut de 17-18 ani, nici un politist, nici o relatie intreaga la minte nu o va mai lua in seama pe maica-ta in legatura cu alegerile tale in viata intima.De aceea tind sa cred ca ai mult mai putini ani, altfel nu-mi explic frica asta morbida de mamica.

| sarabanda explică (pentru harciog):

Am 22 de ani dar arat ca la 14 ani. Par copil si mama zice ca asta de 60 de ani era un pedofil ca a fost atras de chipul meu de fetita, ha ha ha. Si e asa panicata ca cica nu e moral si ca ala m-a ademenit.Nici eu nu imi explic reactia ei pentru ca nu am facut o crima

| PangeeaRogvaiv a răspuns (pentru harciog):

Permite-mi sa te contrazic in privinta asta. Eu acum 2 ani am cunoscut un tip, in ce imprejurari si cum asta nu mai conteaza, insa el imi dadea semne ca ma place ( vorbeam pe mess, la telefon, ma vizita acasa). La vremea aceea, eu aveam 26 de ani, el putin peste 30. In cazul meu nu varsta era o problema, ci baiatul ca persoana. In scurt timp ama flat despre el niste lucruri care m-au intors pe dos si nervoasa fiind i-am spus mamei despre ce era vorba. Reactia mamei mele a fost la fel ca si in cazul fetei interdictia de a mai vorbi cu respectivul. Deci se poate ca la orice varsta un parinte sa intervina in viata copilului si nu o face din rautate, ci pentru ca vrea ceea ce-i mai bun pentru copilul sau si mai ales sa-l fereasca de pericolele vietii, pentru ca el este tanar si neexpermentat.

| Kaℓi a răspuns (pentru sarabanda):

Lolito! ha ha ha...

| anka89 a răspuns:

Daca ai deja 22 de ani ce mai trebuie sa te ingrijorezi ca te da afara din casa sau ca se intereseaza la politie, esti majora fata!laughing
Cred ca intrebarea ii pusa la caterinca, dar nu conteazalaughing
laughing

| sarabanda explică (pentru anka89):

Daca ma da afara nu pot continua facultatea, nu am atatia bani

| Vix999 a răspuns (pentru sarabanda):

Pai da tataie asta al tau nu are si el o pensie din care sa te intretina si cu care sa te tina la facultate? straight face

| anka89 a răspuns (pentru sarabanda):

Cu omul ala de 60 de ani de ce stai? sa nu-mi spui ca-l iubesti ca ma arunc de la balcon(stau la trei).Te gandesti ca merita sa iti strici tineretea chiar asa? daca stau sa ma gandesc iti poate fi bunic si nu cred ca merita sa iti strici tineretea si viata in general pentru o asemenea relatie.Sa te gandesti ca sunt atattia baieti apropiati de varsta ta care sunt liberi.
Sau te gandesti ca are bani si daca are sa te tina in facultate, macar atat sa fac daca tot are langa el o fata tanara ca tine.
Hai sa zicem ca merge relatia si dupa vreo 5 ani ce o sa faci, o sa iti cauti pe cineva sa il inseli, pentru ca nu ai de ales sau sa te desparti de el, dar o sa fie prea tarziu pentru ca deja te-au dat toti la o parte.
Cantareste un pic lucrurile, inainte de a lua o deciziewinking

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru anka89):

Ma arunc si eu ( stau la parter )
Daca stateam la 3 sigur nu ma aruncam

| anka89 a răspuns (pentru TuguiMihai1):

Era un fel de a spunelaughing
Si am uitat sa pun unlaughing
laughing

| mona a răspuns:

Chiar daca se poate sa iti urmareasca conversatiile mare lucru nu rezolva pentru ca esti o persoana majora

| Hombre a răspuns:

Nu ai probleme, stai linistita.Pentru găste,va intrebat ceva iar voi ati intrat in problemele ei personale, vă credeti mai cu stea in frunte, ţaţelor.

| Kaℓi a răspuns:

Dupa intrebarea pe care ai formulat-o, ar fi trebuit sa alegi alta categorie, eventual "Tehnologie". Dar pentru ca ai postat la "Dragoste si sex", am impresia ca simti si tu ca problema ta reala nu e confidentialitatea mail-ului, ci situatia ta "sentimentala" laughing
Apropo, ce sentimente ai pentru iubitul tau sexagenar? (pff, ce termen potrivit am gasit laughing) spui ca ai o relatie cu el, dar nu spui de ce fel...

| Dariusuu a răspuns:

Nu se poate. E imposibil doar daca esti urmarit de FBI.

Rezolva cumva asta si fa-o pe maicata sa inteleaga ca tu chiar il doresti pe acest om.

O zi buna.

| a3e6u9 a răspuns:

Hm, văd că trebuie să inventez echivalentul cuvântului "babofil", ar fi "moșofilă". happy

Se pare că ești moșofilă, drăguțo, adică-ți plac boșorogii. Nu e nimic rău în asta, doar că e nostim.

Dacă reușești să-l convingi să te pună în testament, tot e bun, poate câștigi ceva din asta. tongue

Succesuri! big grin

| Liliana1981 a răspuns:

Sper ca ai postat la misto.

| TuguiMihai1 a răspuns:

Politia iti poate monitoriza conexiunea la internet... insa numai cu mandat de la procuratura

| sarabanda explică (pentru TuguiMihai1):

Pai daca adresa de mail e facuta de pe alt computer si nu mi stie nimeni adresa de mail cum poate vedea conversatiile?

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru sarabanda):

Stai linistita nu poate obtine un mandandat de la parketul general pentru asa ceva...
Trebuie sa existe o suspiciune solida de fapte penale pentru a ovtine asa ceva...
Daca ai grija sa te delogezi si sa stergi istoricul la calculator nimini nu o sa iti citesca conversatia...
Totusi am si eu o curiozitate :

Ce poti vedea la un mos care mai degraba ar tebuie sa se gandesca la cavou, sigriu nu la iubite...
Probabil mosu are nepoti de varsta ta
Sunt de acesi varsta cu tine si unul din bunici mei are atatia ani cati iubitul tau

| Veleno1 a răspuns:

Foarte bine iti face ca te da afara, ca esti o ta**a ce umbli dupa banii la un mos.

| TuguiMihai1 a răspuns (pentru Veleno1):

Daca umbla dupa bani nu avea priblema cu facultatea...
Vad ca este foarte usor sa judeci...
Acest forum este facut pentru ajutor recipropc nu sa jignim

| ranita a răspuns:

Nu poate stai linistita si daca ar putea ce tot te framanti asa? pana la urma la 22 de ani poti sa lucrezi sa mergi la facultate si sa te intreti singura deci nu vad de ce esti asa stresata de mama ta happy stresata ar trebui sa fi de iubitul tau, mosulica si sa te gandesti oare ce vrei de la el ca ce vrea el de la tine stim cu toti.frate da nu pute? ca la 60 de ani cam put...

| sarabanda explică:

Asta nu intelege nici mama pentru ca nu stau pentru banii lui cu el. Stau ca imi place mie de el. Mi-am inchis contul de mail cel vechi. se mai poate afla ceva? mama nu mi stie mailurile.

| Oana92 a răspuns (pentru sarabanda):

Dar pentru ce stai cu el? pentru ca te iubeste sau pentru cat e de bun in pat? Revino cu picioarele pe pamant, el e un faza in care are nevoie de o fata tanara pentru a-si salva orgoliul si pentru ca are impresia ca asa nu e un mos! Ce iti poate oferi asa un om, ar putea sa-ti fie bunic! Nu iti e jena sa mergi cu el de mana prin oras, sau scarba sa te saruti sau sa faci sex cu el?

| alecsw a răspuns:

Daca prietena ta nu te da in gat, nu au cum sa vada conversatiile.

| Catuu18 a răspuns:

Ai spus ca nu stai cu acest barbat pentru bani lui. deci are bani. si daca e asa cum spui ca te da mama ta afara din casa si nu iti poti continua facultatea, o sa te sustina el ''financiar'' nu? ca doar are. si apoi nu se stie pentru cat timp. are o varsta, nu vreau sa te judec sau sa ma intelegi gresit. dar isi poate gasi o alta fata naiva de varsta apropiata ca tine sa profite. Gandeste-te ca ai 22 de ani. el 60. iti poti gasi un baiat de varsta apropiata cu care sa ai o relatie frumoasa. big grin