| Manuelalove a întrebat:

TPU, un barbat o iubeste pe mama!,si o terorizeaza,aseara i-a spart cauciucurile, a batut-o, si o ameninta ca o sa dea cu masina in ea, tatal meu este plecat in alta tara (Italia), si nu tine legatura cu noi, problema este ca ne-am dus la politie si nu ne cred...zic ca sa avem dovezi,iar noi nu stim ce sa facem,pentru ca o ameninta la telefon, iar acum il inregistram, si el si-a dat seama si nu mai ameninta dar da semne! mai am o sora de 11 ani si este foarte speriata! cum fac ca politia sa ne creada? funda!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Zici ca esti martorul ei dar trebuie sai prinzi fata cu o poza

| Manuelalove explică (pentru mgtow):

Il cunoastem, am mai avut cazuri cu el!

| AFR81 a răspuns:

Te-ai exprimat gresit cand ai pus intrebarea. Asta nu e iubire, iti garantez eu. Bataia si ce ai mai zis tu acolo nu sunt dovezi de iubire. Pe langa asta, sper, totusi ca intrebarea ta sa fie o gluma, o neintelegere ceva. Nu pot sa cred ca povestea este exact cum ai relatat-o. Refuz sa cred ca exista politisti in Romania care sa refuze un om cand face o plangere. Dupa parerea mea, e treaba lor sa faca dreptate, sa stranga dovezi, nu a voastra. Martori eu zic ca se gasesc, mai ales daca spui ca vine pe la voi pe acasa si face atatea si atatea. Banuiesc ca aveti vecini. "Nu-l primeste, sta la usa si cand o deschidem intra peste noi"... Ce-i asa de greu sa dai un telefon la politie si sa-l prinda si sa-l incalte pe fraier cand sta la voi la usa? Repet, sper si cred ca povestea voastra nu este reala. Parca prea multe nu se leaga.

| Doub a răspuns:

Lol, cică "o iubeşte".

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Manuela,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Iyulia3712 a răspuns:

Te duci la alta sectie de politie in cazul asta si faci plangere pentru hartuire. Cat despre dovezi, trebuie sa faceti cumva sa il filmati si plus ca mama ta a ramas cu semne nu? Puteti merge sa scoateti certificat medico-legal. Vorbesti cu mama ta sa instalati o camera de filmat cat mai discreta care sa aiba vedere spre usa de la intrarea in casa si va duceti cu filmarea la politie. Si tu si sora ta sunteti martori. Acum daca stai la tara e mai nasoala treaba dar poate totusi locuiesti in oras, asa ati rezolva problema mai repede. Si inca ceva, el cand o bate pe mama ta de ce nu tipati voi doua? Incepi sa tipi si nu te mai opresti pana nu vine cineva. Zbieri, urli, strigi dupa ajutor, faci ceva. Iti urez bafta si sper sa rezolvati situatia. Astept sa imi raspunzi si poate te mai pot ajuta cu ceva. Intr-adevar, cazurile de hartuire sunt greu de demonstrat, dar trebuie sa o scoateti voi la capat cumva.

Răspuns utilizator avertizat
| Misfits a răspuns:

Cu ce ironie incepe povestea asta laughing) "un barbat o iubeste pe mama, ii taie cauciucurile, o bate si da cu masina peste ea" laughing) serios dude?

| Manuelalove explică (pentru Misfits):

Tu ce ai? vrei sa razi sau care-i chestia?! daca tot esti asa de... termina!

| Kalisto a răspuns:

O iubește bătând-o și amenințând-o că o omoară? Serios? ...atât de demodată sunt? Mi-ai redefinit dragostea. Scuză-mă, sunteți omuleți din ăia negri?

| Manuelalove explică (pentru Kalisto):

La ce te referi prin negri?