| ForeverAnonim a întrebat:

Am o relatie de 1 an jumate si sexul in relatia mea de la un timp a ajuns o monotonie din toate punctele de vedere, uneori fac sex doar ca sa se simta ea bine, oare relatia asta sa consumat sau asa e de obicei intro relatie lunfga durata?

10 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

Si eu am un an cu iubitul meu si nu am facut sex. Relatia daca mai are ceva la baza ar trebui sa scoateti la suprafata. Exista momente si lucruri mult mai armonioase intr o relatie decat sexul. Dar daca a devenit o rutina ori cautati o solutie.o rariti incercand alte activitati ori va despartiti.

| CristiB93 a răspuns:

Luati o pauza de cateva saptamani, o sa fie mai placut asa. E normal ca sa te plictisesti de ceva ce a devenit o obisnuinta.

| neutrino a răspuns:

Asa se intampla atunci cand relatia se bazeaza numai pe sex, iar motoarele voastre sunt asincrone cu rotorul in scurtcircuit.

| ombladon a răspuns (pentru neutrino):

Mai bine cu rotorul in scurtcircuit decat cu rotorul bobinat, ca nu este prea estetica sarma aia de bobinaj pe acolo...

| T0T a răspuns:

La un moment dat mai peire pofta asta. Acum toata relatia, daca chiar e relatie in adevaratul sens, se bazeaza mai mult pe sentimente nu numai pe sex.

| Emilian65 a răspuns:

Daca te-ai plictisit de acum de iubita ta, inseamna ca nu o iubesti cu adevarat.

| SkyPilot a răspuns:

Amandoi trebuie sa lucrati la acest aspect. Faceti lucruri noi la preludiu, pozitii noi, incercati tot ce va trece prin cap. Daca acceptati ca sexul sa fie monoton, relatia se va duce.

| Alcyon a răspuns:

Pai daca n-o iubesti, cred si eu ca ti se pare monotona relatia. Fara sentiment, sexul nu e decat o frectie.

| Lawliet14 a răspuns:

Pai trebuie sa faci daca ea cere, la fel si ea daca tu ceri. Acum nu stiu daca se aplica si relatiilor de acest tip, dar intr-o casatorie asa se recomanda.

| BeaK a răspuns:

Pai daca fata e dornica sa faca asta atuci e ceva cat se poate de normalwinking