| DmdDinuMarius a întrebat:

Ofer funda, Salutare, de curand am incheiat o relatie de 2 ani jumate ca am fost tradat si mi-am gasit pe altcineva si nu pot sa ma implic in aceasta relatie din toate punctele de vedere si nu inteleg de ce. Ma gandeam sa inchei relatia si sa fiu singur dar nu stiu cum sa fac, sunt foarte confuz

Răspuns Câştigător
| RaulMA a răspuns:

Salut.Te cam inteleg, dar sti care e faza? Esti dezamagit, esti distrus, suparat din cauza tradarii..Chestia este ca trebuie sa treci peste, ce a fost a fost. Ofera-i noii tale iubite o sansa, poate nu e ca asta.E aiurea, stiu, nu te poti implica..esti dezamagit si iti e frica de,, iubire,, dar daca ai o fata cumsecade langa tine.te va face sa uit de tot ce te-a ranit in trecut, traieste in prezent si viitor nu trecut.Ce a fost a fost, ia-o de la 0 ca un om simplu. Daca mai ai nevoie de sfaturi in plus sau sa discutam, astept mesaj in privat. Putem vorbi pe Facebook sau unde vrei, fi puternic!

| DmdDinuMarius explică (pentru RaulMA):

Imi este f greu pentru ca m-am implicat enorm si acum o urasc dar o mai si iubesc, nu stiu ce e in capul meu, un gen prieten mi-a luat-o din brate si ea are si copil, nu e al meu, imi zicea tata, e f grea situatia, iti multumesc ca ma ajuti

| RaulMA a răspuns (pentru DmdDinuMarius):

Pfff...te cred ca iti este foarte greu, nu are cum sa nu iti fie..Mai e si copilul ala care te striga,, tati,, te doare..Este dezamagitor ce s-a intamplat, o urasti pentru ce ti-a facut, iubesti pentru toate amintirile, dar...trebuie sa fi puternic,esti barbat,nu mai gandi in trecut,trecutul ti-a facut rau,cand ceva ne face rau,uitam de acel lucru,asa ca uita de trecut, gandeste-te ca vorbesti pe Facebook cu trecutul si te-a enervat, ii dai block direct si gata, nu te mai stresezi, gandeste-te ca ai un viitor in fata, nu poti sta asa ..Ai de creat propria familie, propriu fiu..Asa a fost sa fie..Fi puternic ca merita, o sa vezi, timpul va rezolva tot.O zi buna!

| DmdDinuMarius explică (pentru RaulMA):

Mersi frumos, asa am sa incerc sa fac

| RaulMA a răspuns (pentru DmdDinuMarius):

Bun,bafta,fi fericit langa actuala!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E normal sa nu poti, inca erai obisnuit cu fosta partenera si inca te afecteaza tradarea ei, era bine o perioada ceva mai lunga sa stai singur ca sa te "Reculegi" si dupa eventual cand simteai ca esti pregatit sa incerci sa cauti pe altcineva. Nu e ok dupa o relatie de lunga durata cum a fost a ta sa te implici imediat intr-o alta.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate nu ti-ar strica sa fii singur o bucata de vreme, pentru a te relaxa si a te vindeca.