| mygirllady a întrebat:

Am o relatie de 2 ani de zile, in timpul acesta ne-am despartit si ne-am impacat de multe ori, (daca as sta sa numar totul ar fi cam de 13 ori), acum ceva timp am fost despartiti iar, dar ne-am impacat dupa vreo 3 saptamani.Prietenul meu a zis ca ma iubeste, eu nu il cred pentru ca mie foarte greu sa mai cred dupa cate certuri am avut.Incerc sa il fac sa imi demonstreze. Vreau sa ma ajutati cu ceva daca se poate, sa-mi dati un sfat,. El a zis ca daca vreau dupa ce fac 18 ani sa ne mutam impreuna, asta ar insemna peste 5 luni, el sta singur in casa.Sau dupa ce imi termin scoala sa ne mutam impreuna, mai am un an de liceu si termin. Sunt fericita ca vrea asta, dar nu stiu ce sa cred. Eu cu parintii nu ma inteleg stralucit de bine, si asta ma impinge sa plec de acasa.Help me pls.

Răspuns Câştigător
| ynna93 a răspuns:

Hm`.daca te simti pregatita atunci fa lucru` asta.si cred ca da poate fi considerata o demonstratie ca te iubeste daca ti-a zis asta.

2 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,de ce sa te legi la cap daca nu te doare? Nu grabi lucrurile... daca au existat ataea certuri si despartiri,daca ai locui cu el ar fi la fel,trebuie sa te gandesti bine inainte sa iei decizia de a te muta la el.
Eu cred ca ai timp si pentru asta,mai bine cred ca e acasa,oricum ar fi,esti tanara si puteti fi impreuna si asa, daca e sa fiti impreuna in continuare, te poti muta la el mai incolo.

| ZEU93 a răspuns:

Sa te muti intr-o casa cu un om e un pas mare,dar citind ce ai scris clar nu esti gata pentru un asa pas spre maturizare,nu esti sigura pe tine.E drept ca in iubire mai exista si cerutir dar cred ca la voi e prea des treaba asta, nu-ti zic sa te desparti de el (sa nu am intelegi gresit) dar ma igandeste-te asupra chestiei cu mutatul, eu zic sa mai astepti sa vezi cum evolueaza relatia.