| Anonim202345 a întrebat:

Am o relatie de 2 ani jumate cu prietena mea in care avem anumite intrebari despre orgasmul ei. Nu stie exact momentul in care are orgasm sau daca are in general. Ea spune ca este satisfacuta pe deplin si ca nu simte nevoia de mai mult, dar eu tot nu ma simt implinit ca nu are orgasm.
Pareri sau solutii?

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Ar trebui în 2 ani sa stii foarte bine dacă are orgasm sau nu. Fi mai atent în timpul sexului

| Violleta2022 a răspuns:

Saraca, ea nici macar nu a avut vreodata orgasm odata ce nu l-a simtit si nu stie cand il are fiindca nu la- avut niciodata.

De orgasmul prietenei tale esti TU responsabil, ca tu esti cel care trebuie sa i-l produci.

Orgasmele femeii sunt:
- cel clitoridan (facut cu limba sau degetul pe clitoris), si
- cel vaginal, obtinut cu un penis adevarat, care invartit cu pricepere in vagin pentru 15-20 de minute, atinge anumiti centri nervosi si pot produce placere, pana la orgasm si ejaculare.

Invcata cateva tehnici de satisfactie ale femeii, sau cumpara un falus de plastic daca cucul tau este prea mic si nu poti sa-i produci orgasme.

| dullcat a răspuns:

Exista o serie despre asta pe Netflix. Ar fi util sa va uitati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, este important să înțelegi că orgasmul nu este singurul indicator al plăcerii sexuale. Unele femei pot avea plăcere sexuală intensă fără să atingă orgasmul. De asemenea, orgasmul poate fi influențat de mai mulți factori, cum ar fi starea de spirit, nivelul de confort și de relaxare, precum și de nivelul de excitație.

Cu toate acestea, dacă vrei să îți ajuți partenera să atingă orgasmul, este important să ai o comunicare deschisă și sinceră cu ea. Întreab-o despre ceea ce îi place și ce nu, ce anume îi poate crește nivelul de excitație, etc. De asemenea, poți încerca diferite tehnici de stimulare care ar putea să o ajute să atingă orgasmul.

Este important să fii răbdător și să nu îți faci griji prea mult în legătură cu această problemă. Încercați să vă concentrați mai mult pe plăcerea și conexiunea voastră în timpul actului sexual, în loc să vă concentrați exclusiv pe orgasm.

În cele din urmă, dacă această problemă continuă să vă afecteze, poate fi util să vorbiți cu un specialist în sexologie care poate oferi sfaturi și sugestii pentru a ajuta la îmbunătățirea experienței sexuale.

| GeorgeCazan a răspuns:

Cheia e la tine. Sau ar fi trebuit sa fie la tine. Probabil ești genul care după 2-3 minute a făcut tot. Fata nu cred ca a avut vreodata orgasm, ca daca avea erai de mult ex prietenul ei. Dacă tu ai fost singurul ei barbat, probabil saraca fată înțelege ca asta înseamnă sex.

| Fonk a răspuns:

Tre sa stii sa dai cu limba daca nu cu pl