| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

Am o relatie stabila cu iubitul meu si folosim metoda coitului intrerupt.?
Am o menstruatie oarecum regulata (lungimea ciclului menstrual fiind de 32 de zile ). Am mai avut intarzieri de 2-3 zile,insa niciodata ca acum, de 6 zile. Am sanii umflati si tari. Sfarcurile sunt dureroase(mai ales cel drept),mi-au aparut foarte multe cosuri (aveam probleme cu tenul si inainte, dar dintr-o data s-au accentuat) si am dureri de spate (dar pun asta pe seama problemelor mele vechi cu spatele si al vremii de afara ). Acum 3 zile am facut un test de sarcina, insa a iesit negativ (m-am gandit ca poate am baut prea multa apa inainte de a face testul) si am mai facut un test astazi si a iesit si de data aceasta tot negativ. Am 20 de ani. Poate fi vorba si de o dereglare hormonala?

Răspuns Câştigător
| AndradaMelania a răspuns:

Da, poate fi vorba si de o dereglare. Insa, tin sa te anunt ca poti fi gravida insa, testul de sarcina arata raspunsul corect numai dupa 2 saptamani sarcinahappy
Cu metoda asta nu ai cum sa ramai gravida decat daca iubitul tau a preejaculat lichidul care poate contine spermatozoizi (si e aproape imposibil sa ramai gravida din asta ) insa depinde daca erai in perioada fertila sau la ovulatie.
Linisteste-te in primul rand, stresul poate cauza iar intarzierea ciclului menstrual. Mai fa test de sarcina dupa 2 saptamani de la ultimul contact sexual. Se poate ca propriul tau corp sa mai sufere inca niste schimbari pentru ca trebuie sa iti vina ciclul si ai cam aceleasi simptome.
Nu te speria, totul are o rezolvare. Pune problema cu calm si urmeaza instructiunile. Sper sa fie totul bine, baftawinking

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum crezi ca poti ramane daca folositi aceasta metoda? Nu ai spus cati ani ai de ai aceste simptome.

| DirviziuQ a răspuns (pentru darrio2007):

A spus ca are 20 de ani

| Sanusperiniciodatalamaibine explică (pentru darrio2007):

Am 20 de ani! Iar in fiecare luna inainte sa-mi vina menstruatia aveam aceste simptome, insa ce m-a ingrijorat sunt cele 6zile de intarziere.

| darrio2007 a răspuns (pentru DirviziuQ):

Da.Scuze!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate fi, dar la fel de bine poate fi si o sarcina atat timp cat nu folositi nicio metoda de contraceptie. metoda aia a voastra e doar un joc de noroc