| Sanusperiniciodatalamaibine a întrebat:

Buna!
Trebuia sa-mi vina menstia pe 1 luna aceasta. Astazi ar trebui sa fie a 3 a zi de intarziere.Niciodata nu am avut intarzieri mai mari de 2 zile.Am o relatie stabila de 4 ani,iar o sarcina nu ar fi nicio problema. Folosim metoda coitului intrerupt. Ieri am facut un test de sarcina, insa a iesit negativ. Imi simt sanii foarte sensibili la atingere. Sunt tari si umflati, sfarcurile ma dor si am si dureri mari de spate (am cam dormit in ultimul timp dezvelita pe timpul noptii si am fost imbracata foarte subtire in ultimele zile )
Credeti ca sunt insarcinata?

11 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Prea repede testul de sarcina. Dupa cum descrii, este posibil.Cand esti insarcinata, te doare spatele se umfla pieptul, te doare burtica, ai senzatie de voma..la tine nu se pune! Pa!

| Emilian65 a răspuns:

Daca o sarcina nu ar fi nici o problema, atunci de ce te mai stresezi ca esti sau nu insarcinata?

| MskDesign a răspuns:

Repeta testul dupa vreo 2 saptamani.Ar putea fi si o simpla raceala.

| CiocolataCuOreo a răspuns:

Ai o intarziere de ciclu. Si eu am avut intarziere 2 luni mai demult. Si trebuia sa imi vina de Craciun si mi-a venit ieri. Stai calma nu esti insarcinata e doar o intarziere de mestruatie stai linistita.

| Beautifulbutcold a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. Din moment ce a trecut o luna de la contactul sexual ar fi trebuit sa iasa pozitiv daca erai insarcinata. Mai asteapta cateva zile, si daca tot nu iti vine mergi la un medic.

| euandreeeeeeeeeea a răspuns:

Poti fi insarcinata sau poate fi starea dinaintea menstrei. Se poate sa iti fi intarziat si din cauza stresului sau poate esti racita. Ai grija :*

| OriflameCarlaAnnaMaria a răspuns:

Tine o sticluta cu apa calda pe burta minim 40 de minute, daca ar fi o dereglare dupa cateva ore ar trebui sa iti vina... daca nu. Felicitari pentru bebe laughing!

| Ang3lica a răspuns:

Daca ai avut un cuntact sexual de curand degeaba ti-ai facut testul de sarcina ca e normal sa fi iesit negativ deoarece trebuie facut la cel putin 2 -3 saptamani de la contact pentru a fi sigura ca iti da rezultatul corect! iar celelalte simptome pot fi si din cauza unei raceli sau se apropie menstruatia. nu e exclus nici una nici alta... daca tu stii ca ai avut contacte neprotejata atunci asteapta si fa-ti testul la 2 -3 saptamani de atunci pentru a fi sigura ce se intampla cu tine! sau mai e varianta daca ai luat anticonceptionale si le-ai intrerupt e posibil si de la asta sa iti intarzie! sper ca te-am ajutat happy

| Sanusperiniciodatalamaibine explică (pentru Ang3lica):

Contactul a fost in ultima zi a menstruatiei. Adica pe 4 decembrie.

| Ang3lica a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Atunci mai asteapta cel mult o saptamana si daca tot nu apare repete testul iar daca iese tot negetiv atunci consultati medicul de familie si vezi ce e in neregula

| Ang3lica a răspuns (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

E posibil sa ai si o dereglare hormonala...din cate stiu eu nu poti ramane gravida imediat dupa terminarea menstruatiei, dar acum difera de la persoana la persona