| pisicas a întrebat:

Am observat ca iubitul meu le povesteste prietenilor lui tot ce se intampla cu noi. In special despre viata noastra intima. Nu am avut relatii sexuale pana acum insa am dormit de mai multe ori impreuna. A incercat sa ma convinga sa facem asta, dar nu ma simteam pregatita pentru asta. Nu am suficienta incredere in el, chestia e ca ne-am "jucat" un pic. El a incercat sa-mi introduca degetul in vagin in timp ce eu ii atingeam varful penisului. Acum imi este rusine de tot ce am facut pentru ca stiu ca in curand o sa afle si prietenii lui. Nu stiu ce as putea sa fac. Nu ma simt bine stiind ca ei afla totul. As putea incerca sa vorbesc cu el, dar ar nega. Insa eu sunt sigura ca asa se intampla pentru ca am citit arhiva. Ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Pai ori te obisnuiesti cu faptul ca prietenii lui va aafla mereu ce faci tu (si poate pe viitor nu vei afla ca o sa le zica personal), ori gasesti un baiat care e totusi destul de matur ci nu e un copilas de 10 ani de se da mare cu orice realizare a lui mai importanta.
Un barbat adevarat nu se da mare ca a facut nu stiu ce cu nu stiu care fata.
Acum ori vorbesti cu el si ii explici frumos totul si ii zici ca te deranjeaza asta foarte mult si in caz ca o sa mai faca inca o data ca o barfitoare mica (ce e) tu nu o sa mai faci nimic cu el si mai bine cauti pe unul care nu se mandreste la toti prietenii ce a facut.
Ori te obisnuiesti cu faptul ca o sa zica totul la prieteni.
Oricum in mare parte majoritatea fac asta pentru ca nu cred acum ca nici macar tu nu o sa zici la cea mai buna prietena ca ai facut-o (doar ca probabil nu vei da detalii ca el).
De exemplu uite ca ai zis aici despre viata voastra sexuala (doar ca aici noi nu te cunoastem si poti sa fi oricine).
Simti nevoia sa zici cuiva ce ai facut... doar sa ai grija ce fel de prieteni are el.
Oricum parerea mea e ca ii place sa se dea mare cu asta in fata la prietenii lui probabil ca sa fie vazut altfel de ei. Sa devina o persoana mai importanta a grupului sau chiar cea mai importanta, si tu esti singurul lucru cu care se poate mandri. Sau poate doar ii place sa se dea mare cu viata lui intima.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu inteleg de ce stai intr-o relatie lipsita complet de respect de ambele parti. Tu ii citesti arhivele, el le povesteste prietenilor intimitatile voastre. Adica amandoi va bateti joc unul de altul si nu ii respectati partenerului dreptul la intimitate. Mie mi se pare o relatie lipsita de orice sens.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca isi bate joc de tine.

| TitiDrLove a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui clar ca tot ce spune se afla si daca mai face asta va ramane singur! Ai mare grija sa nu ii dai ce pofteste fiindca asteapta numai asta de la tine!

| Dav7id a răspuns:

De ce te-ai lasat convinsa, daca stiai ce urma sa gandesti si ce urma el sa faca.Si ce fel de iubit sau ce iti e, daca el face ceva acum si dupa spune la lume.Sunt niste chestii care ar trebui sa ramana intre voi,nu subiect de discutie cu prietenii si daca tu nu ii spui, nu iei tu masuri, probabil ca el va ajunge sa spuna.Tragel pe o banca,unde sunteti singuri si spune-i tot ce vrei sa ii spui, macar sa stii ca i-ai spus si daca chiar nu poate sa taca, nu stiu ce fel de prieten iti e.nici macar un secret nu stie sa pastreze si pentru ce, pentru niste prieteni.tu trebuie sa fii mai presus de prietenii lui, asta ca fapt divers afli si daca tine la tine cu adevarat.Numai Bine!

| WooLove a răspuns:

Pisicas@ ma scuzi ca iti zic asta dar prietenetul tau este un badaran. eu ca baiat nu am facut si nu o sa fac asa ceva. te iubeste, te respecta sau el vrea sa se culce cu tine si dupa ce o sa fie, o sa explodeze bomba de lauda. cum au zis si precedentii incerca sa vorbesti cu el. daca nu are minte fa-l sa aiba.
succes si sa ai grija de tine!

| ynna93 a răspuns:

Pai n`ai ce face. vorbeste cu el. vrea si el sa se laude, explica`i totusi ca nu te simti tu bine.alta solutie n`as avea:-s

| pinkflower a răspuns:

Sa stii ca a facut asta pentru a se lauda in fata prietenilor tai cu ce face el si ei nu pot sa faca.

Vorbeste cu el si spune-i ca tu stii deja ce face si daca neaga spune-i ''nu incerca sa negi ca deja stiu si mai bine recunoaste de la inceput''.
Si amenintal ca sa il sperii un pic ca daca va mai face asa te vei despartii de el. Daca, chiar va tine la tine nu le-ar mai spune prietenilor si se va intoarce la tine iar daca nu acest baiat nu te merita.

Vei vedea ce o sa se intample.winking
Baftawinking

| nicaruaga a răspuns:

Cat timp nu se lauda prosteste si nu face comentarii aiurite sau false la adresa ta, eu zic sa nu dai atentie. tind sa cred ca si tu vorbesti cu prietenele tale, si baietii fac asta e ceva normal, deci cat timp nu zice ceva fals, sau nu te face sa arati ca o curva in ochii lumii...nu da atentiewinking

| love_1456 a răspuns:

In ziua de azi lucrurile legate de viata intima nu mai sunt atat de tabu ca inainte, dar daca pe tine totusi te deranjeaza faptul ca iubitul tau povesteste tot ce face cu tine cel mai bine este sa vorbesti cu el si sa'i explici ca tie nu ti se pare normal sa stie toata lumea ce faceti voi in privat

| Trufa_7676 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui exact ce simti si ce te deranjeza, pentru ca el n-o sa se schimbe daca tu nu-i zici sau faci nimic.
Daca el nu se schimba si nu-ti acorda incredere e clar ca nu ai de ce sa intretii relatii intime cu el, nu te merita. Respecta-ti corpul. "Jocurile" pe care-le le-ati avut nu au de ce sa te rusineze, daca asa ai simtit la momentul respectiv este strict treaba ta ce faci si cum te comporti, iar daca prietenii lui au de adus comentarii despre asta e clar ca sunt niste labari mici care n-au pus in viata lor amin pana pe-o buca. Bucura-te de viata si nu-ti limita sentimentele pentru cinevare care nu le merita.

| xAlice a răspuns:

Complicat thinking ew m`as despartii de el,e ceva jenant sa povestesti ce faci ca iubita ta,chiar si pentru el straight face chiar daca ar nega,tu trebuie sa-l convingi sa nu mai zica tuturor de astea,iar daca nu merge ca vorba buna,ameninta`l. Spune-i ca te vei despartii de el daca nu inceteaza,si chiar daca neaga,trebuie sa te afirmi si sa zici ca sti mai multe decat credewinking pana la urma,fetele nu trebuie calcate in picioare, mai ales cu jena, kaRE e cea mai mare problema straight face