| Gya_1102 a întrebat:

Am probleme foarte mari cu ai mei. Tata vrea sa-mi ia desfasurator sa vada cu cine am vorbit si mi-e foarte frica, pentru ca nu vreau sa afle ca am vorbit cu acel baiat. M-au certat groaznic cu ai mei, dar nu vreau sa-l parasesc, tin prea mult la el. Ai mei nu ma mai prea lasa pe afara, dar el nu renunta la mine si nici eu nu vreau sa renunt, desi sunt parintii mei, tot pe el il iubesc mai mult. Ajutati-ma!sad

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Numai daca esti pe abonament sau ai sunat de pe tel fix poate sa ceara desfasurator, ia ti si tu o cartela fara sa stie si foloseste o numai cand il suni pe el si atunci e totu bine

| traficanta a răspuns:

Asa gandesti acum pentru ca esti tanara. da cand o sa ti aduci aminte peste ani o sa razi..cum sa l iubesti pe el mai mult ca pe ai tai? explica-le cum sta treaba, si daca nu inteleg atunci. spune-i iubitului tau sa faceti o pauza nu stiu ce..sase obisnuiasca parintii tai sau gasiti alte moduri de comunicare(fiti mai discreti )

| Chio9 a răspuns (pentru traficanta):

Foarte inteligent..am fost si eu intr-o situatie identica.

| Gya_1102 explică (pentru traficanta):

Pai eu nu ma obosesc sa le mai explic, deoarece nu inteleg. ei o tin una buna cu decizia lor. Si am mai facut pauze din astea. acum incercam sa fim mai discreti. Multumesc mult de raspuns>big grin

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa faci, fiind minora probabil ai tai au acces la abonamentul de de telefon. Singura idee e sa ii spui respectivului sa nu raspunde la niciun nr de telefon necunoscut si asa nu isi vor da seama catre cine ai sunat. Spui ca era o prietena si gata.

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Daca ai abonament la cosmote pe desfasurator nu iti apar ultimele 3 cifre ale numărului. Sterge numarul lui din telefon si le spui ca e numarul unei prietene iar acum si l-a schimbat. Si eu am păţit la fel dar aveam la Orange si aparea numarul iar ei stiau numarul prietenului meu. Te învaţă ceva de acum da-i apel prietenului tau si sa te sune el asa nu au nici o sansa sa vada daca ai vb cu el sau nu.

| Gya_1102 explică (pentru TraficantăDeDulciuri):

Multumesc. deci poate vedea doar daca am sunat eu, nu? daca ma suna el nu e nicio problema?

| TraficantăDeDulciuri a răspuns (pentru Gya_1102):

Da. Daca ii dai doar apel nu se vede si nici mesaj sa nu ii trimiţi ca se vede :d. La mine a iesit urat de tot sad

| BagMuianu_Denys_1995 a răspuns:

Omoarate laughing)) si nu mai ai probleme