| Wordofthanks123456 a întrebat:

Am 16 ani si am o problema cu parintii mei, nu ma lasa sa ma dau cu oja si am folosit oja mov si am unghiiule putin mari dar nu le am exagerat ca nu imi place sa para ca am unghiile mici ca la baieti, si am 16 ani, azi tata a tipat la mine si mi-a vorbit destul de urat nu inteleg ce este asa rau prin asta adica totusi iau note bune la liceu o ajut pe mama la curatenie de iesit pe afara nu prea ies mi sa taiat cheful si nu prea ies ca imi este frica sa nu banuieasca ca eu ma intalnesc cu baieti si alte chestii in fine..., as vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi va rog frumos. Cel mai bun raspuns primeste funda si vot happy

Răspuns Câştigător
| Blue_Sysy_1999 a răspuns:

Poate parintii tai sunt genul care inteleg foarte greu faptul ca fetita lor incepe sa creasca... sfatul meu cel mai sincer este sa vorbesti cu ei deschis..sa le explici ca nu mai esti un copilas mic ..adica ma rog tot copil esti la 16 dar nu mai esti chiar asa mic ca ei sa iti impuna prea multe chestii. vorbeste deschis cu ei o comunicare in familie, relatie, servici poate aduce avantaje mereu. Sper ca te-am ajutat Success

| Wordofthanks123456 explică (pentru Blue_Sysy_1999):

Faza e ca cica sunt eleva si nu am voie sa am unghiile asa.

2 răspunsuri:
| PrimulPas a răspuns:

Asculta draga mea, ei nu vad nimic rău in oja sau altceva, le e frica ca vei creste si ca la un moment dat vei fugi cu băiatul visurilor tale. Îți recomand sa le pui câteva întrebați cu răspuns sub-inteles gen Ce e așa rău daca ma dau cu oja? De ce nu am voie sa cunosc băieți, la vârstă mea ai voștri va sechestrau? Acum depinde de părinții fiecăruia, eu am început sa fiu rece cu ai mei pana si-au dat seama ca astfel ma indepărtează mai mult de ei. Acum tot la cei 16 ani ai mei, parerea mea contează la fel de mult