| RobertoRobby a întrebat:

Am pus aici la Dragoste si Sex intrebarea pentru ca aici se uita lumea cel mai multhee hee, Deci : Am un mouse >- A4TECH : model OP-50D si vreau si eu sa stiu de ce cand dau de SCROLL (Rotita de la mouse) se blocheaza(sageata) si pentru a-si revenii trebuie sa dau de scroll 1 data in sus sau in jos si isi revine, dar pe mine ma incomodeaza foarte mult, bineinteles la Browser dand de rotita ca sa pot vizualiza in jos si sus, dar mai ales la Joc : Counter-Strike care joc un mod de cs mai diferit se numeste hNs - Hide`n`seek (prinselea) si trebuie sa sari pe blocuri si sa te cateri pe unde poti sa nu te prinda Politistii, si eu fiind un foarte bun jucator imi trebuie SCROLL-ul foarte mult... si nu stiu din ce cauza se blocheaza, am incercat cu DRIVERE si nu am dat nici-un rezultat, mouse-ul e bun, are baterie scrollul merge. adica pot da de el nu e blocat, si doar ce l-am pus la pc acum recent ca nu mi-a mai mers cel trecut. VA ROG, DAU FUNDA + VOT!

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Desfa mousul, vezi ca are un surub ceva pe undeva si curata acea rotita de praf.Sa umplut de praf si nu mai ruleaza bine.Inauntru sint de fapt citeva rotite ce ruleaza una pe alta care la rindul lor transmit un semnal catre circuit.Curata a ele rotite si sigur va functiona foarte bine dupa.Indiferent ce model de mous ai are roti dintate din plastic asa cum am aratat mai sus.Chiar de e cu infrarosu sau ca e cu bila tot are rotite.Surubul ala ce trebuie sa desfaci vezi ca se afla pe partea pe care mousul sta pe pad, sub eticheta aia.Dai la o parte si vei gasi acel surub.Te descurci ca nu e mare chestie.Bafta

| MrSoapte a răspuns:

Daca postezi intrebarea...la rubrica dragoste & sex, inseamna ca ai o relatie cu mouse-ul tau laughing))

| RobertoRobby explică (pentru MrSoapte):

Uita-te de ce am postat-o aiciwinking

| EddiWeed a răspuns:

Incearca cu un alt mouse sa vezi daca mai face asa

| RobertoRobby explică (pentru EddiWeed):

Mi-am luat alt mouse! happy si merge

| RobertoRobby explică (pentru RobertoRobby):

Dar l-am stricat imediat pe ala care l-am luat, ca s-a stricat scrollu straight face rolling on the floor
si pe ala A4TECH nu il pot dezmembra... nu stiu de ce, e un surub mai jos si il desfac dar nu ma lasa de sus, si sus nu-i nimic.

| RobertoRobby explică:

Daca apas pe Scroll, daca apas pe el merge, dar daca dau in jos sau sus se blocheaza straight face... deci el merge.