| friday a întrebat:

Am si eu cateva intrebari.
1. O amica i-a marturisit persoanei iubite sentimentele. El era cam badaran, dar acum parca s-a mai cumintit. Dar o evita. Ce sa insemne oare?
2. Am citit undeva ca daca un baiat te saruta/vrea sa te sarute inseamna ca te place. Dar nu stiu ce sa cred. (Eu de exemplu nu stiu de ce mi-as dori sa sarut pe cineva daca nu as place persoana respectiva thinking ).
3. Nu reusesc sa-l inteleg deloc pe un amic. Il stiu de vreo doi ani si l-am vazut doar odata (sta foarte departe de mine), dar ne intelegem de minune (avem acelasi caracter, radem ca spartii, avem niste glume pe care numai noi le intelegem ). dar in realitate, cand ma intalnisem cu el, era foarte timid thinking Nu stiu ce sa cred.
Funda :-s.

5 răspunsuri:
| Honeybunny a răspuns:

1. nu e interesat
2. cand placi pe cineva vrei sa saruti. daca esti beat sau badaran saruti pe cineva ca asa iti vine sau sa iti bati joc ceea ce se intampla in vreo 5% din cazurile in care cineva saruta pe altcineva
3. pe net, la telefon, tupeul e ft mare.in realitate nu se simte inca in largul sau cu prezenta ta fizica.
succesuri

| pίTίк a răspuns:

1.daca s-a mai cumintit inseamna ca pentru ea, si poate si el tine la ea
probabil asa e caracterul lui... mai distant
cunosc genu asta de persoane...

2. Poate din curiozitate
uneori chiar daca nu placi o persoana in adevaratul sens al cuvantului, pur si simplu esti curios/curioasa cum sarutabig grin

3.Sti...aici e o diferenta mare...
si eu trec prin asta.
la telefon,pe mess cu majoritatea persoanelor vb mullllt, rad, glumesc.dar face to face...sunt cu totul alta persoana.sunt timida, abia scot 2 vorbe...
stai linistita nu are nikmik cu tine, nu e nimic iesit din comun
pur si simplu asa e firea lui:*:*:*
Bafta:*
Funda?:*:*:*

| Skizza a răspuns:

Paii
Sunt tipuri si tipuri de persoane
Am patit si eu o problema asemanatoare
Adica vorbeam ca un prieten pe messstraight face
Si cand a trbuit sa ne intalnim era ca totul altfel se purta bizaroh go on
Iar referitor la prietena ta... dupa parerea mea eu cred ca acel tip nu o place pentru ca daca o placea lua atitudine>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
1.Probabil ţine la ea şi s-a schimbat pentru ea însa îi este timid în genul asta de relaţii.Sau, poate că nu o place şi de asta o evită.

2. De obicei oamenii se sărută pentru că se iubesc/plac, însă există şi posibilitatea de a o face din pur instinct sexual, adică persoana respectivă te atrage fizic şi simţi nevoia oarecum biologică de a o săruta.

3. Dacă am înţeles bine comunicai cu el prin intermediul pc-ului/ telefonului şi când v-aţi întâlnit face to face a devenit timid. Dacă este aşa, nu este nimic anormal, pentru ca este un caz destul de frecvent.Mulţi oameni, în general tineri devin mai timizi la contactul vizual, însă atunci când folosiţi alte mijloace de comunicare sunt ei înşişi, degajaţi şi se pot manifesta în consecinţă.

Sper că te-am lămurit cât de cât!
Vacanţă placută!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Atunci cand o evita este pentru ca practic il sperie faptul ca si-a spus sentimentele, lui probabil nu ii place de ea si sincera sa fiu, mi se pare ca a evita o persoana este mai mult frica [nu frica aceea gen "thrill", ci frica de a da ochii cu cineva] mi se pare ca nu vrea s-o raneasca, datorita faptului ca o evita si nu ii spune direct ca nu o place. thinking
2. Nu este necesar sa insemne atractie, este vorba cateodata si de experimentare. Daca acea persoana nu a mai sarutat pe cineva inainte inseamna ca isi imagineaza cum va fi, daca a mai facut-o, inseamna ca incearca sa se puna in situatia de a fi sarutat de acea persoana, doreste sa aflte sentimentul. Fiecare saruta in feluri diferite, probabil este vorba de experimentare big grin [cum am spus si mai sus].
3. Probabil te place si nu ti-a spus asta inca sau poate doar trebuie sa se acomodeze cu tine, eu de exemplu am fost foarte timida cand a venit vorba de a intalni persoane noi... parerea mea thinking, sper ca e buna. happy
[Sper sa te ajute ceea ce am scris.] smug