| bábýdőll_1751 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor in legatura cu o problema la infosad Pe un plan inclinat de unghi alfa=30 de grade se afla un corp de greutatea m=1kg.Asupra corpului s actioneaza o forta f egala cu 15N facand un unghi β=45 de grade cu planul inclinat.Stiind ca miscarea se efectueaza cu frecare ϻ=1/√3 sa se calculeze si realizeze algoritmul pentru afisarea acceleratiei si a normalei de plan inclinat. Funditabatting eyelashes

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai creier? ca sa gandeasca altii pentru tine?
problema e usoara; mai intai trebuie sa o rezolvi in fizica si dupa aia sa o pui in pascal nu-i greu de loc;
dar nu veni pe TPU sa ti faca altii tema;
daca vroiai sa te ajutam cu niste chestii la care nu te descurci mai ziceam dar toata problema? te rog...