| Costy19 a întrebat:

Am si eu nevoie de ceva ajutor! In urma cu citeva zile am cunoscut o domnisoara din scoala. Ea este noua in aceasta scoala. Nu am vb cu ea inca deoarece sunt un pic timid... ajutati-ma va rog si spuneti-mi cum pot sa o cuceresc deoarece imi place de ea la nebunie. Intotdeauna imi apare ea in gind.

Răspuns Câştigător
| GeoBoY a răspuns:

Frate daca iit e putin rusine sa vb cu ea fata in fata. E mai bine sa incepu cu sunatul, te acomodezi putin cu ea, observi ce fire de fata e, apoi va dati o intalnire, si vb cu ea. nu neaparat sa ii arati scoala ca nu are 5 ani.

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Cel mai bine in astfel de situatii, este sa-ti faci din timiditate " un atu ". Sunt multe fete, de buna calitate, care apreciaza mai mult un baiat timid, decat un "golanas". Te apropii de ea, si-i spui cam asa: "Nu te supara, esti noua in aceasta scoala? Nu te-am mai vazut pana acum, nici nu am avut ochi pentru fete, pentru ca nici una nu mi-a placut! Te-am remarcat, imi placi foarte mult si.

| Cătălina a răspuns:

In primul rand poti face rost de id-ul ei de messenger sau de nr de telefon, sa stii cu cine ai de a face. Daca simti ca e pe placul tau nu numai fizic, atunci invit-o undeva si stati de vorba.Ar trebui sa-ti dispara timiditatea o data ce ati vorbit de cateva ori; si nu uita sa o saluti daca treci pe langa ea si sa ii zambesti. Va aprecia acest lucru.

| Denvar a răspuns:

Invit-o la ''o cico''. totul va veni de la sine, nu trebuie sa primesti nici un sfat! e mult mai placut!

| usernamealy a răspuns:

Du/te la ea si intreab/o daca este de acord ca sa ii prezinti tu scoala si daca accepta puteti vb in timp ce ii prezinti sa stai asa mai apropiat de aia si priveste/o in ochi si zambeste/i happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fi timid amigooo du-te la ia sh date in vb cu ia restul vine de la sine bft