| tinutzzza a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi cum pot sa uit un baiat pe care il iubesclove struck,vreau sa nu ma mai gandesc la el sa fac tot posibilul sa ma departez ca nu stiu orice as face in loc sa ma departez ma apropii si nu vreau sa fiu cu el din cauza lumii ca nu este el foarte frumos si nu stiu cum sa scap de sentimentul ala de a vorbi cu el tot timpul.El nu stie ce simt pentru el, si el ma iubeste pe mine dar eu vreau sa ma indepartez un sfat va rog ceva care sa ma ajute.

Răspuns Câştigător
| TPU2000 a răspuns:

Hmmm.daca te iei dupa aspectul fizic nimic nu o sa realizezi in viata! Gandeste-te bine, cand o sa ajungi in vaarsta si nu o sa te mai placa nimeni va mai conta aspectul fizic? nu prea cred..Frumusetea trece cu anii, nu uita! Dar inima unui om ramane aceiasi.DE exemplu stiu un caz in care o fata s-a casatorit cu un barbat f.atragator si acela era un betiv si un agresiv! Crezi ca daca esti frumos realizezi in viata? nu. daca va iubiti ramaneti impreuna aspectul fizic nu conteaza, nu uita! daca te uiti dupa aspect fizic, hmm gresestii! daca o sa-l pierzi mai tarziu o sa iti para rau! ti-am dat un sfat foarte bun, cred ca merit:Funda?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te-ai gandit ca poate acolo ii e locul lui, in inima ta?!

| 1234abcd a răspuns:

Stai asa...tu il placi pe el,el te place pe tine,dar faza naspa e ca,dupa cum spui tu, el nu e tocmai Fat-Frumos

daca te-ai indragostit de el inseamna ca pentru tine e frumos(si presupun ca o prietena dea ta so trezit sa spuna ca el nu e frumos, asa-i?)

sa stii ca si eu am patit ceva de genu(mie imi placea de un baiat si daca vorbeam cu o prietena sau alta despre el astea se apucau sa spuna ca :"e urat", "nu ma merita", "e sarac, n-are bani"...dar eu nu le bag i seamahappystii cum se spune:"Gusturile nu se descuta" ce tie ti se pare frumos altcuiva poate i se pare urat, hidos chiar

asa ca (dupa cum a spus si TPU2000)la un moment dat aspectul fizic nu mai conteaza(si la pana la urma cat poate sa fie de urat..gandestete ca sunt oamenii fara o mana sau un picior, oamenii care depind de un scaun cu rotile)

eu zic sa te gandesti mai bine inainte de a face ceva

| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Pai, daca nu reusesti, atunci, asa trebuie sa fie! :X va doresc numai binee!

| TPU2000 a răspuns:

;;

| tinutzzza explică:

Nu intlegi el ma iubeste pe mine si eu pe el dar nu pot fi cu el din cauza celor din jur deoarece si vreau sa ma departez de el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru tinutzzza):

Si te impiedici la un mic obstacol? De ce nu lupti pentru el, daca il iubesti!

| tinutzzza explică:

Nu stiu faza mi am schimbat cartela de zeci de mii de ori dar tot avea nr meu, poze nu mai am cu el dar fac ce fac si ma gandesc la elcryingsi nu stiu cum sa il fac sa uit de el am incercat sa ies cu alti baieti dar tot cu gandul la el eramcrying.