| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de putin ajutor. Joi am facut sex protejat cu prietena mea. La un momentdat am observat ca prezervativul a alunecat cu 2-3 cm. Dupa ejaculare m-am retras imediat..stiu ca e aproape imposibil sa se fi intamplat ceva, dar in aceeasi dimineata am ejaculat intr-un alt prezervativ si nu m.am spalat.e posibil sa se fi intamplat ceva rau?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru a nu mai avea si in viitor asemenea experiente neplacute, te sfatuiesc sa-ti cumperi prezervativul de marimea corecta care sa stea perfect/bine fixat pe penis, fara a se misca, aluneca sau roti in timpul coitului. Daca prezervativul nu a iesit complet de pe penis sperma existenta in rezervorul din capat NU poate sa treaca si sa iasa printre penis si prezervativ. Resturile de sperma ramase in uretra dupa trecerea a 4-5 ore de la ejaculare efectiv se scurg din penis si se usca si dispar, sau sunt eliminate prin urinarile produse ulterior. Multa sanatate!

1 răspuns:
| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Daca prezervativul a cazut de tot, da ar fi o problema. Daca a alunecat doar, nu cred. Nu conteaza daca te-ai spalat sau nu, conteaza daca ai urinat dupa contactul sexual. Daca urinezi, urina fiind acida, distruge spermatozoizii care au ramas in urma uni ejaculari.