| sex24 a întrebat:

AM sa incerc sa fiu cat mai scurt si la obiect posibil.Acum cateva zile eu si prietena mea am avut contact sexual. Totul bine pana intr-un moment cand am scos penisul din vaginul ei si am observat ca nu mai este prezervativul. Dupa cateva secunde am observat ca acesta ramasese in vaginul prietenei mele. (inelul prezervativului era iesit afara, nu imi aduc aminte daca partial sau complet dar cert este ca acesta era afara ). Eu stiu sigur ca NU am ejaculat si l-am scos imediat din vaginul ei. Acesta avea inauntru putina sperma ( cred ca era acel lichid pre-ejaculator ) si nu a apucat sa se scurga in ea. Ea are si un fel de calendar ( nu stiu cat de bun sau exact este ) dar dupa calendarul respectiv de pe data de 18 aceasta nu mai avea sanse la fertilitate atat de mari. Repet, NU am ejaculat. Ma gandesc daca e posibil ca acesta sa fi alunecat/cazut in timpul actului sexual si sa fi continuat in absenta lui fara sa ne dam seama si asta imi e temerea. Dar totusi ma gandesc ca din motiv ce inelul era in afara, cred ca a alunecat cand am scos penisul ( asta sper sa se fi intamplat ). Totusi, este posibil ca acesta sa fi alunecat de ceva timp si sa nu ne dam seama, si totusi inelul sa ramana cumva in afara? Sau e imposibil si doar a alunecat cand am scos penisul? Ce parere aveti. Va rog un raspuns cat mai sincer ca sunt destul de stresat avand in vedere ca menstruatia trebuia sa ii vina peste vreo 8-9 zile aprox. Va multumesc frumos si sper ca am fost explicit.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru ca un prezervativ sa "alunece" de pe penis in mod obligatoriu acesta trebuie sa se inmoaie si sa scada ca erectie.Acest lucru se intampla in mod normal DOAR dupa ce se produce ejacularea si te asigurca AI EJACULAT si acel lichid din prezervativ era de fapt sperma. In cazul in care capatul cu inel al prezervativului a ramas in exteriorul vaginului probabilitatea ca sperma sa fi ajuns si in vagin este extrem de mica.Mai mult ca sigur ca penisul ti-a iesit din prezervativ chiar la final deoarece in caz contrar de obicei prezervativul este "indesat" in vagin in cazul in care se continua sexul.Deoarece sexul s-a petrecut cu 8-9 zile inainte de menstruatie intro perioada cu fertilitate mica spre infertila, se putea concluziona ca probabilitatea unei sarcini in acest caz este foarte foarte mica, insa nu imposibila in totalitate. Bafta si multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cele explicate de tine, este imposibil sa fi ramas gravida.
Corpul uman este malefic uneori...tocmai atunci cand exista mici accidente precum al tau, se gaseste sa intarzie menstruatia. stai linistit in orice caz, o sa fie bine

| Korb a răspuns:

Prietene, o sa avem un nepotel laughing))) serios acum, nu cred ca se intampla nimic.dc tu esti sigur ca nu ai ejaculat totusi.

| BadGirlVsLove a răspuns:

Nu sunt sanse ca prezervativul sa fi alunecat de ceva timp si inelul sa ramana tot acolo, cele mai mari sanse sunt ca el sa fi alunecat cand ai scos penisul. Daca acesta ar fi alunecat de ceva timp atunci ai fi simtit cu siguranta si inelul ar fi fost intrat in vagin. sper ca te-am lamuritwinking