| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat de la voi daca se poate : Sunt un baiat de 16 ani virgin, pe vremea cand eram eu mic nu se prea practica decalotarea ( am intrebat-o pe mama si mi-a zis ca nu a facut asa ceva). Nelamurirea mea este urmatoarea: Penisul meu chiar daca este in erectie, nu este decalotat, nu simt nicio jena oricat de puternica ar fi erectia; insa ma face sa-mi pun un semn de intrebare, daca este sau nu o problema ca nu-mi pot decalota penisul mai mult? Decat pana iese glandul afara straight face. Daca fac decalotarea in timp ce sunt in cada... in apa nu am nicio problema se decaloteaza foarte usor. Sa continui sa fac decalotarea sub apa? Sau trebuie sa-mi iau inima in dinti si sa,, fortez" sa se decaloteze si atunci cand nu este penisul in apa?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un urolog. Iar faza ca nu se practica decalotarea cand erai tu copil e o minciuna cat casa. Bunica mea o practica cu tata, care e nascut in anii '40. Mama ta pur si simplu nu s-a ocupat de acest aspect al igienei tale, restul mamelor faceau asta si atunci si acum 50 de ani si acum 100. Nu forta decalotarea, poti face o complicatie (parafimoza). Du-te la urolog si iti va spune ce e de facut.

| andrei a răspuns:

Ce e aia?