| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o curiozitate.

In societate se spune ca barbatul se simte bine daca o vede pe femeie satisfacuta cand fac sex.

1) Din perspectiva femeii, e la fel? Adica si ea se simte bine daca il vede pe barbat satisfacut?

2) E taboo daca un barbat arata cum se exprima cand face sex? Sa scoata sunete? Fetele vad un lucru rau sau din contra?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

1) Da, dar difera de la femeie la femeie. In general, atunci cand un partener isi satisface partenera, din dragoste, si celalalt partener isi doreste acelasi lucru. Pentru ca totul este (sau ar trebui sa fie) reciproc;

2) Depinde iar, de la fata la fata. In general vorbind, daca cele doua persoane se cunosc bine si se iubesc, acest lucru nu ar trebui sa conteze, pot amandoi sa scoata ce sunete vor (aproape ce sunete vor).

| Emma30555 a răspuns:

Și din perspectiva femeii e important pentru ea sa știe ca partenerul e satisfăcut, la întrebarea 2 nu știu ce sa zic, bărbații sunt mult mai silențiosi decât fetele

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Intreb mai mult din frustrare pentru ca n-am dat de o fata care sa-mi ofere atentie, am avut 2 relatii dar am renuntat rapid, efectiv tipele se gandeau doar la ele, sa fie satisfacute, daca ma crezi ca nu faceau nimic, asemenea unei papusi. credeau ca, ca barbat te multumesti doar sa le o tragi si cam atat.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te potriveai cu ele, dar puteai sa discuți despre asta înainte sa te desparti, comunicarea mai rezolva unele probleme

| anonim_4396 explică (pentru Emma30555):

Am inteles, dar sa stii ca unele femei asa gandesc ele, ca barbatii trebuie sa faca totul si ele sa fie pe primul loc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu as putea teolera asa ceva si nu mi se pare normal

| MPersephone a răspuns:

In general fiecare persoana e diferita. Sunt persoane care vor mai mult sa primeasca si sunt persoane care vor sa ofere. Daca esti genul de persoana care ofera, atunci logic ca satisfactia partenerului te satisface si pe tine.
Eu cred ca in timpul actului sexual ambii sunt liberi sa scoata sunete, atat timp cat se simt bine.

| anonim_4396 explică (pentru MPersephone):

Hm are sens ce zici, faza e ca eu sunt orgolios nu stiu de ce, nu as putea fi cu cineva care nu imi da atentie, dar crezi ca voi putea gasi o femeie care sa ma iubeasa si sa se focuseze pe persoana? adica sa nu tina cont daca o satisfac sau nu, de experienta, ci sa ma iubeasca asa cum sunt? eu nu pot oferii ceva cuiva daca aceea persoana nu incearca macar sa faca la fel.

| GLC a răspuns:

1.Normal că femeia se simte bine să ofere plăcere. De ce crezi că femeile mimează orgasmul atât de des?
2.Cred că ar fi de preferat să se manifeste ambii, să spună că le place și ce anume. Acum...depinde de față. Unele, mai pudice, preferă să păstreze o tăcere totală în timpul actului.