| RosaliaOriginala a întrebat:

Am si eu o dilema. De ce voi "femeile", vă îmbrăcați provocator intenționat cănd mergeți pe stradă, iar după vă plângeți că toți bărbații sunt misogini, etc, partea cea mai amuzantă e că tot "femeile" precizeaza că acestea nu se imbracă pentru bărbați sau pentru a atrage atenția.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce bine era daca nici o femeie nu mai era bagata in seama de barbati, atunci cel mai probabil ele ii cautau si se multumeau cu 1 singur individ in viata lor. Dar cum multi au fantezii in cap si le vin idei toti sar calare pe ele, de/aia sant pretentioase cu mofturi din cauza celor care le da prea multa atentie

| ania a răspuns:

Cele care se imbraca asa o fac de fraiere.Cred ca daca vad scipiri in ochii barbatiloe e un semn ca sunt pe cale de a se indragosti de ele, ele tanjesc dupa iubire.
Un alt aspect e ca femeile nu pot intelege exact ce simte un barbat cand vede o femeie semidezbracata pentru ca femeilor strict hormonal, nu le apare dorinta sexuala automat doar in urma simplei priviri ci prin atigere de catre cineva fata de care are senimente.

| LonelyGuy07 a răspuns (pentru ania):

Jur cu mana pe inima ca nu inteleg cum de mai ai contul asta activ eu ti-l zburam de multa vreme, femeie tu te auzi ce spui in comentariul asta, de fraiere vor femeile sa arate bine in societate ca sunt prea proste nu, lasa-ne dr cu balivernele tale comuniste

| Violleta2022 a răspuns:

Citeam acum ceva vreme un articol cum femeile se imbraca pentru ele, cat mai provocator ca sa arate ceea ce au ele in dotare, facand concurenta celoralte care sunt mai putin dotate.
Cred ca este o evolutie si o batalie acerba sa cuceresti cati mai multi barbati, sau sa-i alegi pe aia cu bani mai multi.
O fata sau femeie inteligenta nu are motive sa se imbrace provocator, fiindca nu-i interesata de cocolari ori smecheri cu bmw SH de pe strada, ci de oameni grei cu functii inalte in societate care nu ies la pescuit pe strada, dar pe care-i poti intalni la teatru, la opera, la un concert de muzica clasica samd.

Cat despre misogini, sunt cei care nu suporta femeile, fiindca sunt incapabili sa agate vreo femeie, din cauza vocabularului, comportamentului si a mentalitatii inadecvate despre femei, ori se simt inferiori femeii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ele se mai imbraca "provocator" si pentru ca e cald afara, iar corpul lor, ca sa vezi! trezeste ceva hormoni.
E datoria noastra de coiosi sa ne comportam normal, sau cel putin sa le trimitem mesaje subtile, nu badarane.

| Cristi9997 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Tu cand iesi pe strata iti iei pantaloni extra scurti si maieu sa-ti arati pectoralii?

| anonimuIl a răspuns (pentru Cristi9997):

Sunt și bărbați însurați care se îmbracă cu tricouri.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Cristi9997):

Burta*
Vrei sa spui ca nu prea ai vazut barbati "topless" in public?

| SG1995 a răspuns:

Dude o femeie se îmbracă cum vrea... ei, asta nu-ți dă ție dreptul să fii nesimțit. De ce să mâncăm, bărbați sau femei toți căutăm validare socială sau să fim admirați, chestia asta e ceva uman. Acum că unele persoane înțeleg validarea socială într-un mod superficial e partea a doua. Dar îți garantez că nicio tipă random nu se îmbracă țipător ca să ți se scoale ție mititelu, și nici nu e interesată de faptul că tu ești în călduri.
Adică ce puii mei faci dacă mergi la plajă sau la nudiști unde lumea e semi-nud sau nud?

| MskDesign a răspuns:

Mai nou se imbraca barbatii provocator! Epilati, pantaloni la glezna si daca se poate si niste chilotei cu ata-n cur! Scuza-ma ca-ti raspund asa, dar se pare ca, noi barbatii, am uitat ce inseamna sexul frumos! Daca esti copil, ai parinti pe care sa-i intrebi!

| anonimuIl a răspuns:

În mall se fac plimbări ca să se uite lumea la femei. Femeile vin aranjate.

| anonimuIl a răspuns:

Ele vor să fie frumoase și elegante când se îmbracă frumos și merg unde au treabă și sunt și bărbați acolo.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Mult succes în încercarea de a înțelege femeile! Până acum nimeni nu a reușit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Subscriu laughing

| LonelyGuy07 a răspuns:

Cum adica nu intelegi omule sau vrei sa te prefaci ca nu intelegi? se imbraca provocator pentru o anumita categorie de baieti, cu sex appeal si fizic tras la sala, doar pentru genul ala, nu pentru toti baietii barbatii LOL

| Gândesclarece a răspuns:

Sunt și ele proaste, iartă le

| Cristi9997 a răspuns:

Ele se imbraca provocator numai pentru anumiti fatãlãi. Ba.

| Cristi9997 a răspuns:

Cam mult. Una.

| anonimuIl a răspuns (pentru Cristi9997):

Femeile se îmbracă mai frumos când merg unde au treabă și sunt și bărbați acolo.