| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o fosta colega din liceu cu care am tinut legatura si dupa ce am terminat liceul, eram f buni amici...eram ca frati, asa consideram eu.Ne povesteam unul altuia secretele, vb si la telefon totul era f bine.

Dar are si anumite gesturi, de ex ne am cam certat in ultimul an de foarte multe ori din cauza ei, pentru ca mie nu imi plac anumite gesturi de ale ei si prin anumite vb de ale ei ma simt jignit si ii ziceam si ma certam cu ea si 4 5 saptamani nu mai vb, dupa ce ne impacam la inceput ne intelegeam f bine ca si cum nimic nu sar fi intamplat, se cunostea ca simteam lipsa unuia altuia, iar dupa un timp revenea la gesturile ei si iar numi convenea si iar o luam de la inceput, pana la ziua mea seara cand am iesit cu prieteni in oras de le am oferit de baut, pe drum ea ma jignit si nu i-am mai zis nimic doar am tacut si mi am vazut de drum, ea a observat lucru asta ca ma m schimbat si nu mai eram asa de vesel, ea mi a zis "pupa ma pe obraz" si eu ia m zis lasa ma...si de atunci am zis ca nu o voi mai baga in seama niciodata. Ea dupa 4 saptamani ca nu o mai bag in seama, ba chiar o ignor incearca sa se bage cu mine in seama, ca ii e dor de mine, ca doreste sa ma vada etc.eu i-am sters nr de telefon, ia m dat ignor pe messenger... ea tot insista sa vb cu mine, dar pe mine nu ma mai intereseaza, ia m zis asta dar ea tot insista ca poate ma voi razgandi.Eu as avea ideile mele de ce, dar vreau si alte pareri va rog mult de tot, multa seriozitate dau fundita.

Răspuns Câştigător
| fullmoon a răspuns:

Am avut si eu genul asta de experienta. am terminat liceul acum 10 ani si desi am plecat imediat dupa din tara am tinut legatura cu el. de vreo 2 - 3 ani incoace incepuse sa imi spuna lucruri dezagreabile, sa fie rautacios cu mine si am aflat ca m-a vorbit de rau... trebuia sa il revad de 2 ori cand am venit in tara. prima oara nu mi-a raspuns la tel. a doua oara mi-a inchis telefonul. cum nu am nimic sa imi reprosez si consider ca nu mi-a aratat respect am hotarat si eu ca i-am lasat deja sansa sa isi schimbe comportamentul si acum nu vreau sa mai am de-a face cu el. evident tu singur stii care este situatia exacta intre tine si amica ta si cat de mult tii la ea dintr-o parte dar si la demnitatea ta pe de alta. eu am un singur sfat sa iti dau : nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare!

7 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Mai Daniel, tu nu vezi ca fata te iubeste?

| TąNyą a răspuns:

Eu zic că o persoană se poate schimba. mai dă-i o şansă.
Şi spune-i ce te-a durut şi să nu mai faca aşa că ai şi tu un suflet nu eşti din piatră.

FantaSZy.

| Zady a răspuns:

Ma daca chiar vrea sa va impacati de ce faci totusi pe baiatul rau? mai da-i o sansa si explica-i dinainte. daca vrei sa ne impacam termini cu gesturile prostesti.altfel nu pot sa stau in prezenta ta sa stiu ca ai de gand as ma jignesti.incearca o sa vezi cum o sa fie

| Smarandica a răspuns:

Buna.Se vede ca "indiferenta" doare.si ma refer in cazul tau.Indiferenta ce i-ai aratat-o a facut-o sa-si arate afectiunea (sau poate chiar iubirea )pentru tine ce si-o ascundea intr-o carapace care nu permitea sa fie deschisa.Eu,daca as fi in locul tau i-as spune asa: " - Uite mai, deja s-a cam umplut paharul.Sunt satul de schimbari din astea specifice tie.Si nu sunt genul de baiat pe care sa-l invarti pe degete cum vrei tu! Si ca sa nu zici ca sunt naspa, iti mai dau o sansa. daca o sa te comporti tot asa chiar ca nu mai avem ce discuta.ne salutam si atat, nimic mai mult!"

| cccristi a răspuns:

Cred ca ati intrat intr-o rutina, adica va certati, va inpacati, ar trebui sa te hotarasti ce vrei sa faci si asta cat mai repede

| Sua a răspuns:

Eu zic sa te impaci cu ea si sa o luati de la 0. doar tu ai zis ca erati ca fratii, fratii se mai si cearta dar se impaca, deci numai sta pe ganduri si sun-o

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai facut foarte bine! pentru ea esti o pana acuam ai fost mai mult un obiect, acuam ca iti simte lipsa poti face ce vrei cu ea. eu cred ca ar terbuii sa iti impui punctul tua de vedere asupra relatiiei care o ai cu ea si... sincer... se vede ca ti la ea dc nu incerci sa ii spui asta ( ca ti la ea mai mult ca la o prietena)