| anonim_4396 a întrebat:

Imi placea de un baiat mai mare ca mine. El nu prea stie multe despre mine, nici numele, cred. laughing Am observat ca ma cam 'privea' " tongue, l am vazut deschis si mi am zis ca ar fi frumos sa ne imprietenim, nimic mai mult. tongue Cum pentru mine sunt ft importante gesturile si limbajul nonverbal, imi placea sa il privesc in ochi, insa am observat ca imi cam ocolea privirea.Am intrebat cateva fete ce cred despre el, ele mi au spus ca e ok, dar nu il vedeau ca un tip frumos (asa e, ma cam indragostesc de tipi mai uratei laughing ) si ca sunt prea frumoasa pentru el. Nu le am crezut, cred ca vroiau ele sa spuna e ca e cam mare pentru mine.
Mi s a dat ocazia sa maa fac observata in ochii lui, insa nu prea ma baga in seama, statea mai mult cu fetele si baietii pe care ii cunostea mai bine.
Parea cam tacut cand eram si eu, insa cu ceilaltii era chiar simpatic, glumet.
Acum am aflat ca are iubita. Nu vreau sa ii stric relatia, tot ce vreau este sa ii arat ca sunt mult mai despteapta decat prietenele cu care sta el. Vreau sa ma bage in seama si doar pentru ca nu ne cunostem bine, sa ma priveasca si el odata in ochii.
Sau oare nu ii place de mine ca si persoana?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Faptul ca iti ocolea privirea poate insemna de fapt ca ii place de tine mai mult decat vrea sa recunoasca. Este foarte bine sa fi amica cu el, asa cum vrei, si vei vedea ce viitorul va aduce, cand el va fi singur atunci ai mana libera. happy
Prietenia dinainte este foarte importanta, ca sa aflii daca el este un baiat de treaba si nu vreun bagabont. big grin

1 răspuns:
| MrMmmiiikkkyyy a răspuns:

Mai intai trebuie sa stii ce fel de persoana estewinking (stiu din propria experienta) ca sa stii daca ii plac pers ca tine sau nu. SI eu placeam un baiat cu un an mai mare ca mine (un an nu este deloc o problema) si vroiam sa afle ca il plac dar nu intr'un mod obsedat. Si m-am imprietenit cu el...am vorbit pe mess si dupa o saptamana cam asa am aflat ca :Fumeaza, e gagicar[avea 2 prietene], chiuleste, e chiar repetent. Pfffoh go on cel mai bine fa rost de id'u lui sau thinking eu stiu.incearca sa'l cunosti mai bine