| pysy_5828 a întrebat:

Hey all! Am o problema. Deci acum 4 ani am fost impreuna cu un baiat timp de un an, dupa care ne-am despartit. Apoi am devenit cei mai buni prieteni. Acum 2 luni el s-a combinat cu o colega de`a mea si de atunci s-a schimbat. La inceput ma intelegeam bine cu fata, dar dupa 2 saptamani am inceput sa ma indepartez de ea pentru ca nu ii mai convenea nimic din tot ceea ce faceam, si pentru a evita cearta cu ea ca sa nu imi afecteze prietenia cu el am ales sa nu ii zic nimic. Dar fata a continuat sa se certe cu mine, am lasat`o eu un timp in pace, i-am spus si lui sa vb cu ea si sa o faca sa termine ca nu vreau sa ma cert cu niciunul tot nu sa potolit. Acum o saptamana eram la scoala foarte suparata si ea a inceput iar sa se certe cu mine si atunci am inceput si eu sa ma cert cu ea, de atunci totul s-a schimbat. EL e rece fata de mine, nu mai imi spune nimic, la telefon nu raspunde, nici cu "buna" nu mai da cand trece pe lanha mine. crying Inainte vb de 3/4 ori pe zi cu el la telefon, daca trecea pe langa mine ne salutam, ne plimbam, povesteam unele lucruri. Iar acum am ajuns "dusmani". De ce se comporta asa? Nu vreau sa il pierd, totusi cu el ma intelegeam cel mai bine. Eram ca fratii. crying crying crying crying Il vreau inapoi ca si prieten. Am incercat sa vb cu el, dar nu ma asculta. L-am sunat dar nu raspunde. Ziceti`mi ce sa fac. As vrea sa ii dau un msj pentru ca pe acel il poate citi si poate si-ar da seama ca nu e bine ce face. Dau funda pentru cel mai folositor raspuns. Va rog. :*:*:*:

Răspuns Câştigător
| LaRiiuU a răspuns:

Asculta draga si eu am patit acelasi lucru cu varamea. Deci sfatul meu este sa-l lasi in pace pentru ca e indragostit de prietena ta si nu mai are nevoie de nimeni decat de ea. Stai linistita ca atunci cand va realiza greseala care o face(pentru ca iubitul/a nu este totul in viata) se va intoarce la tine si iti va cere iertare pentru ca te-a dat deoparte. Nu dispera, lasa timpul sa treaca si incearca sa-ti faci noi prieteni.

2 răspunsuri:
| alexutza003 a răspuns:

Fata aceea este geloasa pe tine pe prietenia voastra si de aceea cauta certa cu tine iar atunci cand v-ati certat voi doua probabil ea i-a zis lui eu sunt iubita ta si trebuia sa ma susti pe mine sau poate el chiar o place si ca sa evite o certa cu ea a preferat sa renunte la prietenia voastra si probabil nu mai ai sanse sa te impaci cu el ca amici atat timp cat este cu fata aceea

| Annto a răspuns:

Fata aceea se temea ca nu cunva sa nu se indragosteasca din nou de tine si pe ea sa o lase pentru tine si ea sa-l piarda. Poate chiar ea a vb cu el sa rupa relatia voastra de prietenie ca nu cunva sa se ajunga la altceva.