| Diana999 a întrebat:

Am avut un contact neprotejat si a terminat in mine. Ciclul mi-a intarziat 7 zile. Am facut un test si mi-a iesit negativ, dar nu inteleg de ce nu imi vine ciclul. Azi am mancat o supa si imi este foarte greata de la ea, ma doare burta foarte tare. Iar seara mama mi-a zis ca se stricase. Sa fie din cauza asta durerea si greata sau din cauza ca sunt insarcinata. Va rog frumos raspundeti`mi!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu cand ai facut testul, dar daca l-ai facut mai devreme de a opta zi de intarziere sau nu ai folosit prima urina de dimineata, este absolut neconcludent si nu te poti baza pe el.
Fa un test corect (minim in a opta zi de intarziere si din prima urina de dimineata), iar daca este negativ mai repeta-l dupa inca 2-3 zile in aceleasi conditii. De-abia daca cele doua teste sunt negative poti crede ca nu e sarcina. Si daca nu e sarcina, o intarziere atat de mare impune consult ginecologic fara intarziere.

| princess_9789 a răspuns:

Hm, ar trebui sa repeti testul de sarcina, pentru ca ovarul poate fi fecundat si la 6 zile dupa intretinerea actului sexual.Repeta testul, parerea mea. Din mom ce a intarziat 7 zile mensttruatia, e clar c anul mai are de ce sa ia pilula de a 2-a zi. Data viitoare fii mai grijulie, si protejeaza te. Asa va fi muuuuuuult mai bine. Funda?happy

| Byuska a răspuns:

Daca s-a terminat in tine si nu ti-a venit ciclu 7 zile ai clar ca poti sa fi insarcinata. cel mai bine du-te la doctor la un control ca sa fi sigura ca cateodata dau gres si testele.ai grija de tine

| Puff9222 a răspuns:

Daca a terminat in tine e foarte probabil sa fi insarcinata. Daca nu e prea tarziu ia pilula de a 2a zi! Iar in cel mai rau caz du-te la ginecolog si vorbeste cu parintii tai, nu e de gluma cu asa ceva!

| pitica_1304 a răspuns:

Daca testul a iesit negativ nu ai de ce sa iti faci probleme thinking cred ca e din cauza supei. :p pe viitor ai grija ce manancihee hee).
Funda? :d

| victorremus a răspuns:

Diana esti?

| elyssia a răspuns:

Na si asta e o soluie ce iti zisese macata...si apropo dupa ce ai avut relatie sexuala! dpa cat timp tiai dat seama ca tie greata?