| Simplyy a întrebat:

Mi-a intarziat ciclul menstrual 2 luni jumatate. De cateva zile, am sanii umflati si ma doare burta foarte tare, dar tot nu-mi vine. Ce sa fac? Test de sarcina am facut, este negativ...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ecograf pelvian, dozările hormonale și control ginecologic.
Pa, pa.

| Ronnix a răspuns:

Pentru un rezultat cu precizie mai mare, este recomandat sa folosesti cel putin 2 teste de sarcina de la diferite firme.

| ElenaSA a răspuns:

Mergi la medic. Te va consulta, va face ecografie si-ti va zice ce analize si tratament sa faci ulterior.

| ancaflorian a răspuns:

Nu ai precizat varsta... Daca esti la varsta adolescentei, nu este iesit din comun ceea ce ti se intampla. Ar trebui facut un al doilea test de sarcina, pentru siguranta, si mers la ginecolog pentru ecograf si consultatie. Ar putea fi vorba despre chisturi, de exemplu, sau despre vreo modificare hormonala.