| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare aproximativ cu trei luni mi-am inceput viata xexuala. La primul contact am avut o singerare si penetrarea a fost destul de dificicila. Simt o durere acuta in momentul penetrarii si imi rog mereu prietenul sa se opreasca. As dori sa stiu daca e o problema si cum as putea sa o rezolv, deoarece saxul pare sa imi provoace disconfort si nicidecum placere.

5 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Cred ca azi am raspuns la 4 intrebari de acest gen. Ti-o spun cu exactitate, pentru ca si prietena mea a avut asa neplaceri. Nu e de vina nici tu, nici prietenul tau. Poti sa ai ceva infectii in organism, daca ai facut-o neprotejat. Poate sa fie ovarele afectate, sau uterul prea mic, pentru ca el acum se afla in crestere. Cel mai simplu este sa te adresezi la medic numadecat, crede-ma ca altfel nu se poate, si daca vreai s-o faci atunci gaseste o pozitie in care sa te simti bine, nu uita de lubrifiante, si desigur vorbeste cu prietenul tau, o sa te inteleaga si o sa fie foarte atent.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ce-i aia "viata xexuala"?

| daniela_1443 a răspuns:

La inceput este disconfort, incearca mai intai sa va excitati mai mult, lasate dusa de val iar partenerul sa te ia mai usor, esti un pic mai mica jos dar cu timpul nu vei mai avea dureri.luatio incet.bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca n-ai un partener foarte dibaci, n-ar trebui sa simti asa ceva, dar parerea mea este ca deflorarea nu s-a produs complet, pune o pernutza sub popou, penetrarea adanca ajuta la o deflorare completa altfel te vei chinui mult si bine, a si mai este vorba de grosimea si lungimea penisului (cine contesta sa vina cu argumente ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cevanormal in cazul unui uter mic n-are cum sa o deranjeze, infectii inainte de disvirginare, ar fi sesizat, himenul cedeaza mai greu a fost elastic probabil, ceva solutii de vindecare mai degraba ar ajuta.